Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemviszketés. , kontaktlencsé...

Szemviszketés. , kontaktlencsések, hozzáértők, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A lényeg tömören: 4 éve hordok kontaktlencsét, 1-2 apróbb szemgyulladás kivételével sosem volt gondom vele, de az utóbbi 2 évben valami "gond" van a bal szememmel...

Nagyon viszket ilyenkor, leginkább a vízvonalnál, a szemhéj találkozásánál, ez is csak a szemem külső zugában.. de néha érzem "belül" is. Váladék semmi, szóval nem kötőhártya gyulladás.. néha van, hogy erősen véreres lesz, de az elmúlik magától is. Voltam vele szemdokinál, többször is, szerinte semmi komoly gyulladás nem volt, de ilyenkor mindig, szemcsepp stb, új lencse, új folyadék, új minden, és így sem az igazi.. Sőt, mindig előjön pár havonta, csak a bal szememen...így allergiára sem tudok gondolni..nem tudom mitől lehet:(

Ha a lencsém benn van, szerintem az külön irritálja, akkor sokkal jobban viszket. (Kvázi már kikaparnám a szemem..) Egyébként nem száraz a szemem, és a lencsém sincs túlhordva. Ha valakinek lenne valami ötlete azt megköszönném...



2013. ápr. 25. 03:25
 1/2 anonim válasza:
Az en szemem is viszket,nekem a jobb.Azt hittem felcsuszott a kontaktlencse,egyszer mar volt ilyen,de megneztem es nincs felcsuszva.Nekem akkor viszket,amikor kiveszem a kontaktlencset.Szerintem enyhe irritacio kontaktlencsere,vegulis lehet hogy csak egyszeruen az egyik szem erzekenyebb.
2014. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Réka1000 válasza:

Gyakran előfordul, hogy a lágy kontaktlencse behelyezését követően a szem viszket, szúródik, ég, bevörösödik és intenzíven könnyezik. Első lépésben ellenőrizni kell a lencse állapotát, jól helyeztük-e be. A kontaktlencsére tapadó allergént a könny nehezen tudja kimosni, sokkal tovább irritálhatja a szemet és így sokkal súlyosabb tüneteket okozhat. Megfelelő műkönnyek gyakori használatával segíthetünk. Emellett sokszor előfordul, hogy a lencseápoló folyadék tartósítószerére (thiomersal) érzékeny a páciens szeme. Mielőtt végképp lemondanánk a kontaktlencse viselésről, néhány egyszerű megoldást érdemes kipróbálni: 1. Eldobható, egyszer használatos napi lencsére áttérni, így nincs szükség lencseápolásra. 2. Ha ragaszkodunk a régi, jól bevált lencséhez, akkor tartósítószer mentes, vagy nem thiomersal tartalmú (pl. 3%-os hidrogén peroxidos) ápoló folyadékot érdemes választanunk.


Részletek: [link]

2017. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!