Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szabad kontaktlencsében aludni?

Szabad kontaktlencsében aludni?

Figyelt kérdés
láttam a neten olyat, hogy Airoptix Night&Day Aqua amit állítólag alvás közben is lehet viselni, nem kell kivenni, de azt hallottam és azzal "riogatnak", hoy kontaktlencsében TILOS aludni, mert elcsúszhat, úgy, hogy nem fogom tudni kivenni és ki kell majd műteni, ez igaz?

#kontaktlencse #Airoptix #Airoptix Night&Day Aqua #alvás kontaktlencsében
2013. máj. 4. 18:25
 1/4 anonim válasza:
Hát elvileg ezzel a lencsével lehet aludni, de kérdés, hogy miért lenne jó. Akármennyire is jó, biztos egészségesebb a szemnek nélküle. Másik, hogy igen is elcsúszhat, nem amikor szimplán alszol, hanem amikor álmodba megdörzsölöd a szemed pl. Hogy ez mennyire veszélyes, kellhet-e műteni azt nem tudom, de szerintem nem is érdemes megpróbálni.
2013. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Night&Day kontaktlencsét, ami nekem is volt, nem rendszeres alvásra találtak ki, hanem arra, hogy délután pár órára nyugodt szívvel elszundikálhass, és ha mondjuk elmész egy buliba, barátnődhöz, vendégségbe, vagy bárhova, és nincs nálad a kontaktlencse folyadék, akkor aludhass benne párszor. Nem mindennap.

Az más kérdés, hogy én 10 évig hordtam kontaktlencsét, kipróbáltam a Night&Dayt, és (hiába nem aludtam benne! egy napot sem) fél év után szaru és kötőhártya gyulladásom lett. Aztán megint. Beszéltem a szemészemmel, és azt mondta, hogy ő senkinek sem ajánlja a Night&Dayt, a Vision Expresstől sem lehet rendelni, mert annyira sok rá a panasz. Anya viszont kissé "elmbeteg", ő a Night&Dayt vagy 5 éve használja, a havi kontaktlencsét van hogy 3 hónapig hordja, általában 20 napig ki sem veszi, benne alszik folyamatosan, és nincs semmi baja, soha nem volt.

A kontaktlencse nem tud..elcsúszni, ez hülyeség, egyébként.

Volt, hogy felgyűrődött a szemhéjam alá, akkor sem lett semmi bajom. És hiába csúszik el, a kontaktlencse mechanikailag visszaugrik a szemedre.

2013. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban nem mindennapos alváshoz való, hanem hogy ha néha elszunyókálsz benne, vagy hasonlók. Meg amúgy is minek éjjel alváskor lencse bárkinek is? Ennek semmi értelme.
2013. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
egyszerűbb, ha kiveszed. Én is hallottam hasonlót :/
2013. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!