Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem hordhat vagy miért...

Miért nem hordhat vagy miért nem ajánlott kontaktlencse egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
14 éves korom óta hordok, köszönöm, minden oké:D
2013. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:) juhéj

csak mert anyumat szekálom most, hogy legyen már. Jól áll a szemüveg sokak szerint, csak félek hogy nyáron napszemüveg kéne. Fényre sötétedőst nem akarok, egyrészt mert kicsit drága, másrészt ha fényről bemész egy sötétebb helyiségbe még jó ideig sötét marad, és zavaró. Meg én szeretem a pilóta szemüveget :D olyan dioptriás szemüveget nem találtam ami "napszemüvegként" is tetszene :)

2013. máj. 11. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
A barátnöm 13 évesen már hordott, és semmi baja nincs. :) Szóval szerintem lehet.
2013. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyen fiatalon mindennapi szemtornával még az sem kell! :)


Két órás cucc,de nagyon ajánlom neked! :)

http://www.youtube.com/watch?v=u606i4JchnM

2013. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szemtornának nézz utána valami hivatalosabb helyen.

[link]

Nem működik, és vannak benne olyan dolgok is amik károsak a szemre. Vannak olyanok akik megvakultak miatta, mert műtétre kellett volna menniük, de inkább ezt csinálták, mert elhitték. A kontaktlencsének is megvannak a maga veszélyei. Ha porszem megy alá pl akkor megsértheti a szaruhártyát, amiből akár egy nagyon komoly gyulladás is lehet. Ennek is utána tudsz nézni, de most nem keresem meg neked a linket. Szóval én azt ajánlom hogy egy cuki kis napszemcsi miatt ne kockáztass. Bár a te életed, azt csinálsz amit akarsz.

2013. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!