Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha allergiás vagyok a lencsére...

Ha allergiás vagyok a lencsére vagy a folyadékra, annak lehetnek ilyen tünetei?

Figyelt kérdés

A szemem be van dagadva (mintha táskás lenne) és a bőr is száraz, főleg szemszélnél, ahol könnyezek. De nem piros a szemem és nem is gyulladt. Annyira nem is zavaró, hogy ne tudjam használni a lencsét, inkább csak kellemetlen (és ronda).

A lencsét és a folyadékot is mostanában kezdtem használni (acuvue oasys és solo care). Valaki tapasztalt már hasonlót?

Természetesen majd megkérdezem az optikában is, de pár napig még nem tudok elmenni semmiképp.



2013. máj. 13. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy kiszáradt? szemcsepp?
2013. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nem hiszem, hogy az a gond, könnyem van elég, néha sok is. :) Kívülről száraz inkább, és főleg, ahol könny éri, kicsit olyan, mintha savasabb lenne a könnyem és kimarná talán? Ezért gondolom, hogya folyadékkal lehet valami gondom? Az biztos, hogy a következő lencsét nem ezzel fogom használni. :S
2013. máj. 13. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok esetben a folyadék a hibás, vegyél egy másik fajtát, pl. Rossmannban van olcsón is, a Best View, az jó fajta, próbáld ki, aztán ha azzal is ilyeneket tapasztalsz akkor inkább menj szemészhez.
2013. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az lesz. :) Csak ugye lencse közben nem szabad folyadékot váltani, majd a következő adaghoz. Vizsgálatra meg úgyis megyek jövő héten, szóval tuti megkérdezem, csak hátha más is tapasztalt már hasonlót. :S A rossmannos lötyi amúgy tényleg nem rossz, már használtam. :)
2013. máj. 14. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet folyadékot váltani csak a kettő nem keveredhet. Pl reggel berakod a lencsét a szemedbe, majd később a másik folyadékba teszed vissza. így tuti nem keveredik.
2013. máj. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nekem erősen a lelkemre kötötték anno, hogy SOHA ne tegyek ilyet. :D

De amúgy logikus, amit mondasz igazából. Meg rontani sokat mér nem tudok a dolgon. :D Úgyhogy szerintem kipróbálom. :)

2013. máj. 15. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!