Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet ez a gombóc/duzzanat...

Mi lehet ez a gombóc/duzzanat a szemhélyamon?

Figyelt kérdés

[link]

Itt helyezkednek el. A bal szememen alig észrevehető, de kitapontható egy kisebb duzzanat, a jobb szememen viszont már egy kicsit nagyobb, mint egy borsszem nagyságú. Vörös is. Szabályos gömb alakja van szinte mindekettőnek. Nem fájnak, a jobb oldali kellemetlen mert nagy és nyomja a szemem is. Túrázni voltam, másnap a bal szememen jelent meg, de az enem nőtt tovább, köv nap lett a jobbon, is. Mi lehet szerintetek? Árpa? De az nem fáj, és lehet mindkét szemen ugyan ott? Mivel kezeljem?


2013. máj. 15. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg árpa, nem levedzik? A szemorvos egyébként kiír rá egy spéci szemcseppet ami elmúlasztja.
2013. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, vagyis eddig nem vettem észre. Csak nyomja a szemgolyóm xD ... és emiatt zavar a nézésben, de egyéb gondot nem okoz.
2013. máj. 15. 23:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy árpa nekem már volt.

A szemorvos az csak akkor ad rá cseppet ha az neked jobb lenne, de én ezeket a vegyi szutykokat inkább hagynám.

Vegyél kamíla teát öntsd egy kis tálkápa majd vattával itasd fel és azzal szemhéjon keresztűl borogasd meg persze csináld úgy hogy kerüljön is a szemedbe a teából. Ha nem teszel bele semmi meg persze nem lesz tűzforró meg jéghideg akkor elég kellemes is lesz tőle. És ez szépen elmulaszatja. Ha visszahúzódik és nem fakul ki az a legjobb. Ha kifakad mert ezt pattanásként kell felfogni igazából akkor kicsit rossz lesz mert fog belőle folyni a váladék, de nem lesz akkor sem baj, szépen ki kell mosni és ennyi.

Menj el vele azért szemdokihoz mert ez lehet más is igazából. De ez az árpa dolog a leggyakoribb erre.

2013. máj. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam először, csak emlékszem amikor volt, fájt nagyon, meg szórta a szemem, most megid nem, és fura, hogy mindkét szememen ugyan ott van, csak nem ugyan akkora .. remélem csak az :)
2013. máj. 15. 23:30
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem jégárpa

[link]

2013. máj. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez jégárpa . Mikor nekem volt én nem engedtem, hogy kivágják.... azóta 1 év telt el, még mindig ott van de nagyon pirinyó lett.
2013. máj. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jájj, hát ez ömmm szuper : "Ezt követően a rostos, heges tokot feltétlenül ki kell metszeni, különben újra megtelik és visszatér az árpa." ... amúgy fáj egy ilyen beavatkozás? Így olvasva tényleg ez lehet, majd lehet elnézek vele a szemészetre jövőhéten.
2013. máj. 16. 13:34
 8/8 anonim válasza:
Jó a kamillan,de óvatosan! Nekem szúrt a szemem,beborogattuk és kiderült,hogy allergiás vagyok rá--->irány az ügyelet: mire odaértünk,már kocsonyás volt a szemem és teniszlabda nagyságúra duzzadt...szóval csak óvatosan ;)
2013. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!