Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselése para?

Kontaktlencse viselése para?

Figyelt kérdés

4 éve kell hordanom szemüveget, mindkét szemem -1,5-s.

Állítólag jól áll, viszont 1-2 óra eltelik és nagyon zavar, hogy rajtam van, lecsúszik, állandóan koszos, télen párásodik, nem szeretem. Szemüveg nélkül el vagyok, de amikor nem látom melyik busz jön, kellemetlen dolog. Műtétről egyelőre szó nem lehet, drága és baromira parázok tőle. Marad a kontaktlencse, ahogy hallottam ezerszer jobb mint a szemüveg, kényelmesebb is és állítólag megállítja a szem romlását. Ehéten megyek próbalencsézni, de nagyon félek a szembenyúlástól, és olvastam is, hogy egy Brit nő, elvesztette a szemét, elgombásodott... vélemények, tapasztalatok?



2013. jún. 5. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele :) Aztán fogtam magam, és elmentem optikába. Aki vizsgált, az még jobban paráztatott, hogy áhhh sokan nem tudják megtanulni, meg ilyenek. Megérkezett a lencsém, kifogtam egy tündérbogár betanítót :) 15 perc alatt megtanultam kivenni,betenni. A szem elvesztéséről: ha betartod a higiéniai szabályokat, akkor nem lehet gond ilyennel.

Életem egyik legjobb döntése a lencse :) nem csúszik, nem párosodik, nem esik le.

2013. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonlót tudnék elmondani, mint az előttem szóló!;)
2013. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sajnos nem jött össze, először 1,5 órát kínlódtam majd következő nap félórát, és hagytam. még odáig sem jutottam el, hogy be tudjam rakni, képtelen vagyok a saját szememben nyúlkálni :( túl horrorisztikus, inkább majd 2-3 éven belül megműttetem.
2013. jún. 13. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!