Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen kontaktlencsét vegyek?

Milyen kontaktlencsét vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni színes kontaktlencsét, de a szemem -0,2-es.

A honlapon van dioptria nélküli, illetve -0,5-ös. A szememnek már túl erős lenne a -0,5-ös és maradjak a dioptria nélkülinél?



2013. máj. 31. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ertem, hogyan lehet-0,2 a szemed, ha negyedenkent valtozik a szemuvegek dioptriaja...


Mindenesetre ne vegyel semmilyen kontaktlencset, ha meg sosem voltal vizsgalaton es betanitason

2013. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van, olyan nincs hogy -0.2-es. Nem tudom hogy te honnan veszed hogy neked ilyen kell, ekkora szemromlással még szinte tökéletesen kéne látnod, felesleges lenne dioptriásat venni rá.

Elsőre el kell menni optikába, kontaktlencséhez vizsgálat kell, tudnod kell a görbületet, pontos dioptriát, próbalencse kell. Nem minden lencsét bír egy ember szeme, az anyagán is múlik. Azért mondom mert én is vettem már színeset találomra, de egyik sem lett jó az anyaga miatt. Bár rájöttem arra is hogy nem tetszik a színes, mert iszonyat műnek néz ki. Nem olyan mint képeken.

2013. jún. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van, -0,25-ös a szemem. Ez egyáltalán nem tűnik sem műnek, sem gagyinak. Még senki sem panaszkodott rá.

Ezt szeretném megvenni: [link]

2013. jún. 1. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Optikusnál kell először, hiszen a görbületet ott tudod csak beméretni.
2013. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tűnik műnek? Vastag fekete körvonallal és jól látható mintázattal 3 színnel? Persze animeconra meg farsangra ez jó, oda passzol, de én úgy gondoltam hogy napi használatra ezek teljesen alkalmatlanok, főleg mert nincs jó anyaga sem. Az 1 éves lencsék nem épp szemkímélőek. -0.25 dioptriával még gondolom elég jól látsz, szóval dioptria nélkülit rendelj. Bár a 8.7-es görbület nem mindenkinek jó.
2013. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg még sosem láttál ilyet élőben. Több barátnőmnek is van és csak akkor vettem észre, ha közelről néztem a szemüket... De amúgy ki mondta, hogy napi használatra kellene? Hetente 1x max 2x venném fel.
2013. jún. 1. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaz, ennek 8.7 a görbülete, az nem minden magyar embernek jó, nagyon ritka. Neked 8.6 kell.
2013. jún. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez? [link]
2013. jún. 2. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!