Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg viselésekor elkezd...

Szemüveg viselésekor elkezd fájni a fejem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

>2-3 hónapja szemüveg viselésekor 10-20 perc után elkezd fájni a fejem, füleim mögött egy pontban belenyilall a fájdalom s rövid időn belül az egész fejem fáj, addig míg le ne veszem a szemüveget.

>Arra gondoltam erős mert javult- vagy épp gyenge mert romlott a szemem, s elmentem a kórházba ellenőrzésre. Megnézte az orvos, táblát olvastatott de csak annyit mondott hogy nem változott semmi. Maradnak a lencsék.

>Amikor rákérdeztem miért fáj a fejem, nem felet, csak annyit mondott: 3 hó múlva kontroll, ha továbbra is panaszom van.

- Olyan érzésem van mintha baj lenne, de eltitkolja az orvos. Mit tegyek?

Látok így is, de tanulásnál jobb ha viselem a szemüveget. A jobb szemem -0,75-ös a bal tompa-látó s csak egy - 0,25-ös "húzó lencse" van, mert állítólag nem lehet 0,5-nél több a két lencse közt, de kell a jobb szememnek a szemüveg. Volt valaki hasonló helyzetben?


2013. jún. 10. 14:51
 1/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én is jártam így évekkel ezelőtt és lehet, hogy hülyeséget mondok, de megtaláltam számomra a megoldást, ami pofonegyszerű, mégsem jut sokaknak az eszébe (nálam bejött).

Egyszerűen arról volt szó, hogy rosszul volt a szemüveg szára beállítva és nyomta a fülem mögött, amitől kialakult a fejfájás. Ezt egy optikus derítette kí, akit kínomban kérdeztem már meg. Állított a szemüvegszáron, onnantól kezdve a fejfájást mintha elfújták volna.


Remélem, segítettem.

2013. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én hét éve vagyok szemüveges, soha nem volt panaszom, elsőre tökéletesen bemérték. Szerintem nézesd meg egy másik orvossal is, mert a szemüvegnek olyannak kell lennie, hogy a viselése természetes és kényelmes legyen. Nem okozhat panaszt. Ha nem akarod hordani, de szeretnél jobban látni, nézd meg ezt: [link]

Nem állítok semmit, nincs ezzel tapasztalatom (mert én sokakkal ellentétben szemüveges akarok maradni), de rengeteg ismerősömtől hallottam, hogy mérhető javulást tapasztaltak.

2013. jún. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

klopusz!

Köszönöm az ötletet. Évek óta vagyok szemüveges, ezt a szemüveget 2010 óta hordom (lencse lett cserélve csak) de ez eszembe nem jutott. Lehet felkeresek valami boltot hátha segítenek. Köszike

2013. jún. 10. 15:08
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es!

Neked is köszönöm a segítséget. Teszek egy próbát:)

2013. jún. 10. 15:10
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a szárral van a gond:(
2013. jún. 14. 09:37
 6/7 klopusz ***** válasza:
És az legalább ikderült, hogy mi a baj?
2013. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem tudom. Tegnap kértem időpontot egy fizetős orvostól, de csak július 11-re van időpontom. Majd megírom :)
2013. jún. 15. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!