Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok élesebben a...

Miért látok élesebben a szemüvegemmel, mint a kontaktlencsémmel?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg mindkettőt, volt előtte szemvizsgálat de mégis ugy érzem mintha kevésbé lenne éles a kontaktlencse

2013. jún. 27. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem létezik, hacsak nem rossz dioptrias lencsét kaptál. A lencse a szemen van, alapból élesebb képet ad, igy sokszor fel-egy dioptriaval kevesebb is elég az eleslatashoz.
2013. jún. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Asztigmiám van, és olvastam valahol, hogy akármennyire is pontosan gyártják le a lencsét, 5-10 fokkal mégis eltérhet egyébb tényezők miatt és, hogy ezt egyes emberek nagyon neheten szokják meg, főleg akik előtte évekig csak szemüveget viseltek, mivel ott mindig pontos a fokok mértéke. Lehetséges, hogy nekem is emiatt tűnik egyelőre homályosabbnak? Még csak 3 napja van lencsém, előtte 6 évig szemüveget hordtam
2013. jún. 27. 08:42
 3/4 anonim ***** válasza:
a tórikus lencsét valóban nehezebb megszokni, főleg ha magas a cilinder értéked.
2013. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a kontaktlencse elfordul, akkor is lehet homályosabb a látás. Vissza kell menni kontrollra, majd az illesztő segít megoldani a problémát. (Van hogy csak egy kis műkönny kell, mert a lencse kiszárad, és emiatt rosszabb a látás).
2013. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!