Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akik használnak kontaktlencsét...

Akik használnak kontaktlencsét pár dolgot elmagyaráznak?

Figyelt kérdés

Mi alapján válasszak lencsét? Ezek közül melyik lencse a jobb és miért?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Viseltem már kontaklencsét be is lett mérve a szemem, csak nem kérdeztem rá mi alapján javasolják azt a lencsét amit, és régen viseltem elfelejtettem mi is volt az amit használtam.


2013. jún. 27. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

azt javasolják, akivel az optika kapcsolatban van, ennyi

ezek közül a biofinity és a purevision ugyanaz, csak más néven. purevisiont kaptam optikában, azóta a netről veszek, amelyik épp olcsóbb, moment biofinity van.

az éjjel-nappal lencsét nem ajánlom. nagy drága és semmiképpen sem jó a szemednek, ha éjszakára nem veszed ki, akkor se ha elvileg éjjel nappali.

a legolcsóbbat szintén nem javasolom, az airoptix márkát nem ismerem.

döntő az oxigén áteresztés, a legjobbat kell venni, ebből a biofinityt és a purevisont ajánlom, ugyebár ugyanazok, én szeretem, jó az ára is. a fél éves csomag éri meg és a havi típusú.

2013. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az szemész mondja meg hogy melyik jó neked.

pl ha a 8.8-as görbületű jó akkor nem használhatsz 8.6osat.


4 ismerőst kérdeztem h milyen lencsét hord, ebből ketten Biofinity-t, mint ahogy én is.

Ha ez jó neked akkor ajánlom

2013. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg fel kellene próbálni, és megnézni milyen a lencse illeszkedése. Ha ez nem megoldható, akkor érdemes először egy kisebb adagot venni ( 3 hónap), és tesztelni, és figyelni, hogy van-e ingyenes szemvizsgálat valamelyik optikában (pl:október a látás hónapja), és oda elmenni, és megnézeti, hogy jó-e a típus. De a purevision-nél valóban nagyobb az oxigénáteresztése a biofinytinek!
2013. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig a szemorvos mondja meg, melyik jó neked (görbület, meg ez az alapján.....pl. ha speciálisabb a szemed, mondjuk van szemtengelyferdülésed, akkor olyan típusú lencse nincs minden márkában), illetve a jobb optikákban egy optikus/kontaktológus betanít a használatára. Az első lencse (próbalencse) ingyenes.
2014. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!