Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kb.7-8 éve hordok szemüveget...

Kb.7-8 éve hordok szemüveget (-4. 0 ; -4.75) és már idegesit, hogy alata meg fölöte is ki tudok nézni meg, hogy le esik rólam! Kontaktlencsét akarok! Át lehet szoltatni a szemet szemüvegröl k. lencsére?

Figyelt kérdés
Éves k.lencsék milyen árba vannak(olcso,drágább,legdrágább) hogy kell használni függ a lencse ára attól,hogy milyen rossz a szem? alvásnál muszály kiszedni?
2013. jún. 29. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan, amibe lehet aludni, de azok drágábbak. Az éves lencsék a kemény lencsék, de azt nem mindenki bírja. A dioptria miatt nem lesz drágább a lencse.
2013. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A szemüveget mindenképp hagyd meg, mert lehet kelleni fog, hiszen lencsével pl. nem lehet strandra menni, pontosabban nem érheti víz, és még ha nem is merülsz víz alá lehet véletlenül valaki belecsapja a szemedbe, így ha strandra mész, akár arra a kis időre is, hogy kijössz és átsétálsz egy másik medencéhez, vagy csak kajálni mész és szeretnéd látni az ártáblát, akkor jó ha ott van és látsz valamivel. Az lencse ára nem a dioptriától függ, hanem attól, hogy sima vagy cilinderes, nekem azt mondták, hogy akinek cilinderes szemüveg kell annak általában elég a sima lencse, illetve még attól is függ, hogy milyen anyagból van és milyen távra kell (napi, havi, éves). Nekem havi van, és azt negyedévre kell megvásárolni, ott a lencse a két szemre összesen 10 000 Ft a folyadék amivel megtisztítod, tárolod pedig 3-4000 körül mozog, attól függ hány ml-es. Amit én használok azt alvásnál muszáj kiszedni, de igazából nem nagy dolog a behelyezése és a kivétele, először lehet nehézkesen megy valakinek, de könnyen megtanulható, nekem gyorsan sikerült megtanulnom. A lencse használatánál fontos a higiénia, szóval arra mindig ügyelni kell. Mielőtt hozzákezdenél keresgélni a neten, majd megrendelni a lencsét, NE TEDD! Mindenképpen menj el egy optikába, nézesd meg a szemed, és majd a szemész elmondja, milyen kell pontosan. Ajánlom, hogy próbakontaktlencse berakásra mindenképp menj el (ezt az optikában szokták végezni), hiszen ha allergiás vagy a lencsére (vagyis pontosabban az anyagára), akkor az ott kiderül. Egy másik kérdésnél leírtam egy csomó hasznos dolgot, elég hosszú is lett a válaszom, de ott elég sok dolgot megtudsz a kontaktlencse viseléséről, használatáról, ha gondolod olvasd el: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__45267.. (én vagyok az első válaszoló). Elég terjedelmes lett, de sok hasznos dolgot megtalálhatsz benne. :)

A lencséről pedig annyit, hogy szerintem nagyszerű dolog, hihetetlen jó érzés volt számomra, mikor legelőször benne volt a szemembe, nem egy kereten keresztül láttam a világot, hanem teljes egészében, úgy mint azelőtt, hogy szemüveges lettem. Szóval ha úgymond váltani szeretnél, mindenképpen próbáld ki, mert nagyon jó! :) Még annyit, hogy szerintem ne éves lencsét vegyél először, mert lehet hamar megunod vagy valamiért még sem érzed benne jól magad, szóval szerintem jobb ha kisebb időtartamúval kezded mint pl. olyannal amilyen az enyém. De ez csak az én véleményem, te döntöd el, hogy s mint szeretnéd! Remélem tudtam segíteni! :)

2013. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a terjedelmes válaszod.

Miért baj ha víz éri?

A probakontaklencse pénzbe kerül?

Honnan tudom hogy száraz e a szemem vagy sem, az elsö használat után tudom meg vagy az orvos is megtudja mondani?

Éves lencse mennyibe kerül? Olcsobb, drágább és legdrágább. Vagy ez optikai üzlettöl függ hogy milyen árba adják?

Mi baj lehet ha elfelejtem alvásnál kiszedni?

Az éves lencse 1pár vagy lehet cserélni is?

Ugye nem egyforma dioptriás a két szemem mi történik ha megcserélem véletlen? Érezni fogom? Vagy a lencsék közt van külömbség?

Erös fénybehatást hogy birják az ilyen lencsék? (Hegesztő vagyok, és néha szabad szemmel véletlenül is belenézek az ív fénybe.)

Porba lencsét ha nem birja a szemem mi fog történni? Begyullad ?

Könnyen kitud esni? Mi lesz ha elhagyom nem találom meg? Ujbol megkell vennem igaz? És ez éves lencsénél ez nagy veszteség..


Elöre is köszönöm szépen az információ dus válaszod :) :) :)

2013. jún. 30. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:

"Miért baj ha víz éri?"

Azért, mert "kimosódhat" a szemedből, vagy fertőzés alakulhat ki.


"A probakontaklencse pénzbe kerül?"

A normális optikában ingyen van, de nem nagy összeg egy pár lencse.


"Honnan tudom hogy száraz e a szemem vagy sem, az elsö használat után tudom meg vagy az orvos is megtudja mondani?"

Az orvos kérdezni fog, és majd eldönti a válaszaid alapján. Gyakran szárad ki a szemed?


"Éves lencse mennyibe kerül? Olcsobb, drágább és legdrágább. Vagy ez optikai üzlettöl függ hogy milyen árba adják?"

Az optikában elég drága. Ha cilinderes kell, akkor az majdnem a duplája, mint a sima. A neten a legolcsóbb megrendelni, de azért egyszer menj el lencsét rendelni az optikába, és megtanítják betenni, tisztítani stb...


"Mi baj lehet ha elfelejtem alvásnál kiszedni?"

Nem sok, de hosszú távon káros a szemnek. De ki is vörösödhet a szemed.


"Az éves lencse 1pár vagy lehet cserélni is?"

Az éves lencsét darabonként lehet rendelni. Igen, cserélni kell - évente.


"Ugye nem egyforma dioptriás a két szemem mi történik ha megcserélem véletlen? Érezni fogom? Vagy a lencsék közt van külömbség?"

Igen, van különbség. A cilinderes lencséket kellemetlen összecserélni, de a lencsetartó tetejére rá van írva, hogy melyik melyik.


"Erös fénybehatást hogy birják az ilyen lencsék? (Hegesztő vagyok, és néha szabad szemmel véletlenül is belenézek az ív fénybe.)"

Szerintem a szemed rosszabbul bírja. Javaslom, hogy vegyél UV szűrős kontaktlencsét, és azt mégjobban, hogy ne nézz bele pajzs nélkül.


"Porba lencsét ha nem birja a szemem mi fog történni? Begyullad ?"

Szúrhat, könnyezhet, de nem szokott begyulladni.


"Könnyen kitud esni? Mi lesz ha elhagyom nem találom meg? Ujbol megkell vennem igaz? És ez éves lencsénél ez nagy veszteség.."

Nem tud könnyen kiesni. Ezért jobbak a havi lencsék. Én általában 2-3 héttel túlhordom őket. A szemész ismerős mondta, hogy lehet nyugodtan akár egy hónappal is a havit. Igen, de ha havid van, akkor a következőt beteszed, és addig hordod, hogy behozd a lemaradást.

2013. jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!