Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Apám nem engedi hogy kontaktle...

Apám nem engedi hogy kontaktlencsére váltsak, mert szerinte egészségtelen. Azt mondta ha bebizonyítom, hogy nem károk a szemre (megkérdezek egy orvos) akkor megengedi, hogy vegyek. Hogyan tudnám rávenni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Őszintén való a szemre egy műanyag lemezt tapasztani ami a levegőt is elzárja csak azért mrt rossz elképzelések vannak a szemüvegről?55 éve hordok szemüveget!
2013. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de én utálom a szemüveget. és rosszul is áll, nem bírom elviselni.
2013. júl. 12. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Te döntesz én elmondtam!
2013. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle szemüveg van, valamelyik csak jól áll, nekem pl, a keret nélküli kimondottan jól áll, a keretes nem.

Menj el vele egy szemorvoshoz, és kérjetek tőle tanácsot, amúgy esm biztos, hogy hordhatsz lencsét, ezt minden esetben orvosnak kell megállapítani.



"Mivel a kontaktlencse közvetlenül érintkezik a szem felületével, így minden esetben szükséges egy alkalmassági vizsgálat, ami megmutatja, hogy valaki alkalmas-e annak használatára. "

2013. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mész és megkérdezel egy orvost.


A kontaktlencse nem káros. Speciális anyagból van, aminek nagyon nagy az oxigénáteresztő képessége. Kényelmesebb, praktikusabb, mint a szemüveg.


Természetesen sokkal nagyobb körültekintéssel kell használni, mint a szemüveget, rendszeresen kell cserélni, tisztítani, nem szabad dörzsölni stb.


Én közel 20 éve viselek kontaktlencsét, semmi bajom nincs, a szemem ugyanolyan, mint amikor először elkezdtem hordani, nem rosszabb, nem jobb.

2013. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olvastad már ezt a cikket a kontaklencséről? Érdemes elolvasnod, mielőbb belevágnál:

[link]

2013. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Elolvastam :)
2013. júl. 12. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A lencse nem egészségtelen, ha betartod szabályokat. A levegőt meg átereszti kedves első, nem viccből van oxigén áteresztő képessége.
2013. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát apád a választ is megmondta...

Elmész egy szemvizsgálatra, apukád elkísér, az orvos elmondja a lehetőségeket, kockázatokat, hogy egyáltalán te viselhetsz-e lencsét... utána eldöntitek.

Olyan meg ne ossza az észt a témában, akinek nincs tapasztalata mindkettővel. Ésszel használva, megfelelő kontroll mellett nem károsabb a lencse, mint a szemüveg - persze van, aki nem alkalmas a viselésére, ez mindenképpen szakértői kérdés. Nekem éppen egy orvos javasolta a lencsét, mert kevésbé romlik mellette a szemem, mint szemüveggel. Arról nem beszélve, hogy 10 év alatt sem tudtam megszokni, és zavar, hogy látom a keretet, utána meg a homályt. Lencsével nincs ilyen gondom.

2013. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!