Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A vak emberek színesben álmodnak?

A vak emberek színesben álmodnak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy aki nem vakon született, csak később vesztette el a látását, továbbra is álmodik. De hogyan?
2013. júl. 15. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert az agy emlékszik rá, mit látott, az egész életed minden pillanatára emlékszik, csak ha ezt az agyterületet korlátlanul tudnánk használni, fél óra alatt elfáradnánk minden nap, olyan mennyiségű információ.

Aki vakon születik, az is álmodik, de csak hangokkal, érzésekkel, szagokkal.

2013. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem. Tehát akkor a későbbi látáskárosodás esetében továbbra is színesben álmodnak az emberek. Ez érdekes, tök rossz lehet, folyton emlékezni erre :(

És az igaz, hogy álmunkban csak ismerős arcokat látunk? Egy csomó arc ismeretlennek tűnik nekem, bár lehet h láttam a metrón vagy valahol, csak nem maradt meg...

2013. júl. 15. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak olyan arccal tudsz álmodni, amit már láttal. Ez lehet egy metró, lehet bevásárló központ, lehet akárhol a világban, filmben egy statiszta arca, az agyad mindenre emlékszik, ha ezt nem is tudatosan teszi, a tudatalattiban minden tárolva van, álomban ez a szűrés a köztiagyban lazul-megszűnik, ezért előjönnek az emlékek, információk. Ha nem válna el a tudat a tudatalattitól, képtelenek lennénk a normális életre.
2013. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Villácska válasza:
Álmunkban nem látunk arcokat. csak elmosódottakat. Tudjuk ki áll melletünk de nem látjuk az arcát. Ez egy módja az álom irányításának, ha ezt kiszúrod F a sz a vagy :D
2013. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!