Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hirtelen rosszul látás?

Hirtelen rosszul látás?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van , hogy van mikor egyszer csak hirtelen elkezdek rosszul látni. Olyan mint amikor vmi erős fénnyel belevilágítanak a szemebe és utána nem lát jól az ember , és lát ilyen fénypontot. Ez eddig 3x fordult elő velem (a legelső kb. 1,5 éve volt) tehát nem gyakori , de azért elég ijesztő tud lenni. Egyébként első alkalom az akkor volt , amikor jöttem haza suliból busszal és az ablak mellé ültem , ahol oldalról a szemembe világított a nap. Mikor hazaértem elkezdtem rosszul látni meg megfájdult a fejem és kb. csak 2 óra múlva múlt el. Aztán a további 2 alaklom az pedig , akkor volt mikor számítógépeztem és egyszer csak elkezdődött. Tehát szerintem vmi köze lehet az erős fényhez. Valakinek van ezzel kapcsolatban vmi tapasztalata vagy tudja mi lehet ez ? Még annyi,hogy fejfájás is mindig társul hozzá , és viszonylag hirtelen szűnik meg.


Köszönöm a válaszokat !



2013. júl. 23. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A szikra- vagy fénylátás (fotopszia) általában intő jel. Érdemes lenne elmenni szemészetre. Lehet , hogy csak az erős fény okozta a panaszokat, de előfordulhat más szemészeti betegség kísérőjeként is (magas szemnyomás, retina betegség stg.).
2013. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm , sokat segítettél ! Igen ez lesz az valószínűleg , ez a szikralátás. Utána is olvastam , hogy okozhatja pl. stressz is , szerintem az utolsó attól volt , az első meg biztosan a fénytől , mert ott tényleg zavar is , hogy oda sütött a nap. A szemészet meg amúgy is érik , mert a bal szemem rosszabb mint a jobb.. Kösz még

egyszer !

2013. júl. 24. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Okozhatja hormon túltengés is menj el maszekba ha van rá lehetőséged,jobb megelőzni a problémát,az EGÉSZSÉG AZ ÉLETBEN A LEGFONTOSABB!Hidd el nyugodtabb leszel ha elmész,és megszabadulsz a gondtól.De szerintem nincs nagy baj,valószínűleg a sok számítógépezés okozza,de azért érdemes lenne kivizsgáltatni Magad.Addig is sok szerencsét! :)
2013. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!