Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki már átesett lézeres...

Aki már átesett lézeres szemműtéten szemtengelyferdülés miatt, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Bal szemem kancsal. Azzal nem is nézek, csak a másikkal. Ha azzal próbálok, már nem igazán látok élesen, másik szemem tökéletes, de félek, "túlhasználom", hogy csak azzal nézek. A kancsalság is zavar, bár eléltem vele 35 éven át, de megműtetném. Nem tudom, mi vár rám, hová menjek, mennyibe kerül, van-e kockázata... aki már túlvan egy ilyenen, írjon már róla, köszönöm előre is!
2009. okt. 22. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

azt ugye tudod, hogy a látásodon nem tudnak ezzel javítani.

csak esztétikai korrekció lenne

2009. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

De a kérdésre válaszolva: nem kockázatos, szerencsére. viszont pont a kancsalság elleni műtétnél gyakori, hogy pár éven belül újra el kezd kancsalítani a szem.

Mennyire vagy kancsal? mert ha csak olyan "Oroszlán Szonjá"-san, akkor az még szexepil is lehet. :)

2009. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vészesen kancsal, mindig tetszettem a pasiknak, ezzel nincs gond, ha fáradt vagyok, akkor még inkább látszik, de engem zavar kiskorom óta.

De a látáson is tudnak javítani kezeléssel, nem? Hogy a másik szemmel is lássak rendesen.

2009. okt. 22. 09:10
 4/11 anonim ***** válasza:

nem, nem tudnak.


mert: már születésed óta kancsal vagy.

ez annyit jelent, hogy mikor az ember kancsal, két képet lát, kettős látás jön létre. ez zavaró az agynak, ezért a rossz szemből jövő képet nem veszi tudomásul, így korrigál. El kezdtél nőni és csak egy szemmel tanultál meg látni gyakorlatilag. Tehát a probléma nem a szemben van, hanem az "agyban". nem vagyok orvos - csak ugyanez a problémám - bocs ha túl "parasztosan" fogalmazok.


az egyetlen dolog, amivel a látás javítható ilyen esetben:a jó szem leragasztása és a rossz tornáztatása. De gyakorlatilag, ha 10-max 15 éves korig nem jön rendbe, akkor már sajnos nem is fog.

egyébként sokan vagyunk ezzel a problémával és kevesen tudunk róla.

A hangsúly a korai felismerésen lenne, de sokszor a szülők nem veszik észre, nem veszik komolyan, ha pici babájuk kancsalít, sajnos.

2009. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan kérdezz még ezzel kapcsolatban. Szívesen válaszolok! :)
2009. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én 1 éves korom óta vagyok kancsal, régen volt szemüvegem, le is takarták a jó szemet, hogy kényszerítsék a rosszat a látásra, de nem javult, aztán hordtam kb. 12-13 éves koromig, majd levettem, mert a jó szememmel jól látok szemüveg nélkül is. Engem tul. képp zavar, hogy kancsal vagyok, régen be-beszólogattak is pl. suliban, nagyon rosszul éreztem magam emiatt. Persze most már tojom le, van családom, barátok, mindenki szeret és elfogad, sőt, aki mellettem van évek óta, észre se veszi... de engem még mindig zavar.

Te nem gondolkodtál a műtéten?

2009. okt. 22. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2 éves koromban, tehát korán észrevették. Nekem se sokat használt a takarás, viszont cserébe kellemetlen volt, hogy ahelyett, hogy pl. játszom kint a játszótéren, nagybetűs könyveket kell olvasnom. Én is kb. 13 éves korom óta nem takarom, mert orvos is mondta,hogy már felesleges.

Műtéten gondolkodtam, de az orvos hasonlókat mondott, mint én most neked. Ha a látásomon nem lehet segíteni, akkor nem érdekel a műtét, mert nagyon enyhén kancsalítok, az meg nem zavar. Szerencsére ezt helyrehozta 13 évnyi szemüveg viselés. Mivel nekem is a másik szemem tökéletes,egyszer csak eljutottam arra a pontra, amikor már a szemüveg nem segített. Ez 15 éves koromban volt, azóta nem hordok semmit. (most 25 vagyok)

Inkább az zavar az egészben,hogy nem tudom milyen 2 szemmel nézni, tehát térben látni a dolgokat. Biztos hasonló lehet a jelenség, ha valaki az egyik fülére süket. Mert pl. ha 2 fülhallgatóval, sztereóval hallgatsz egy zenét az össze sem hasonlítható, ha csak az egyik füledben van a fülhallgató. Ilyesmi lehet nekünk is a látással.

2009. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint most már hiába nézek a rossz szememmel, nem fog megjavulni?

Engem érdekelne a korrekciós beavatkozás,mert engem zavar, csak nem igazán tudok róla semmit.

2009. okt. 22. 21:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos igen. szinte teljesen felesleges "tornáztatni", mert csak nagyon minimális javulás lenne elérhető.

Úgy tudom, hogy az esztétikai része műthető. nem akarok hülyeségeket írni, érdeklődj egy lézer centrumban: (pl itt [link] de szerintem még sokat találsz a neten) az árát 100 000 körülire saccolom, de ebben sem akarok hazudni


az előbbit, hogy nem nagyon lehet látásjavulást elérni, ezért írtam neked, mert nem lehet tudni, hogy ott esetleg elhallgatják ezt az információt, csak azért, hogy válaszd a műtétet. (érted, ebben a világban már szinte minden a pénzről szól... de azért bízom benne, hogy nem ilyen helyre kerülsz)


a műtéttől ne félj! :) az nem veszélyes.

Mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

2009. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nekem gyrmekkoromban volt iyen műtétem és használt. A szemem egészen az negyvenes éveim végéig jók voltak. A kor miatt bekövetkező látásromlás azonban a szem túlzott igénybevételét okozta és ez visszahozta,(általában visszahozza)a kancsalságot. Gondolkodom az újabb műtéten, de az orvosok óvnak tőle, mert felnőtt korban, ha nem tudják 100%-an párhuzamba állítani a két szemet( és ez előfordul), annak katasztrofális kihatása lehet a látásra. Esztétikailag, pedig előfordulhat a két szem kifelé történő szétállása is. A műtét szempontjából a legjobb hely Budapesten a Mária uti szemklinika.
2009. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!