Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sikerült már valakinek teljese...

Sikerült már valakinek teljesen vagy részlegesen javítani a rövidlátásán?

Figyelt kérdés
Bármilyen módszerrel, mint pl. szemtorna, étrend, agykontroll, meditáció stb. Arra lennék kíváncsi, aki már tényleg ért el vele eredményeket.

2013. júl. 28. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Az egyik unokatestvérem régebben elég rosszul látott, majd elment egy lézeres szemműtétre. Azóta szemüveget sem kell viselnie, nélküle is jól lát.
2013. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, erre már én is gondoltam, de úgy tudom, hogy ahhoz már legalább 23 - 24 évesnek kell lenni, mert abban a korban már nem romlik tovább a szem (vagy igen?). Nekem ehhez még 5 évet kellene várnom, ami igencsak messze van, a kontaktlencsézést viszont már eléggé unom, az áráról nem is beszélve. Igaz, hogy a műtét is több százezer forint/szem, de az legalább egy életre szól.

De ha lenne valami más mód, ami tényleg beválik, annak nagyon-nagyon örülnék.

2013. júl. 29. 10:49
 3/4 lencsefőzelék ***** válasza:
81%

Tévedés, hogy a műtét egy életre szól. Idézet Leo Angart: Szerezd vissza éleslátásodat c. könyvéből:


„A lézeres sebészet a legújabb fejlemény a látásproblémák mechanikus megközelítésének terén. Ennek során az történik, hogy a korrekciós lencsét mintegy „rávésik"a szaruhártyádra. Mivel a szaruhártya mindössze fél milliméter vastag, mindennemű műtéti beavatkozás jelentősen meggyengíti a szövetet. Ez a sebészeti beavatkozás elkerülhetetlen következménye. Az ezt követő komplikációk pedig látáskárosodást okozhatnak. Továbbá az éjszakai látásod valószínűleg komolyan romlani fog, úgyhogy megeshet, hogy sötétben nem is tudsz majd a volán mögé ülni. Az Egyesült Államokban és Kanadában folyamatban van azoknak a törvényeknek a megalkotása, amelyek eltilthatják a lézeres szemműtéten átesett embereket az éjszakai vezetéstől. Németországban a jogosítvány megszerzésének egyik követelménye a speciális kontrasztvizsgálatok elvégzése. Sok ember, aki átesett a Lasik lézeres szemműtéten,* megbukik ezen a vizsgálaton, következésképpen nem szerezhet vezetői engedélyt. Egyesek pedig azt veszik észre, hogy a lézeres szemműtét után olvasószemüveget kell hordaniuk, így ők gyakorlatilag az egyik szemüveget egy másikra cserélik.”


És még mielőtt azzal jönne valaki, hogy ez baromság, elárulom, hogy a legjobb cimborámnál is pont ez a helyzet. Ő a ’90-es évek második felében műttette meg a szemét, sokáig rendben is volt, nem kellett neki szemüveg (még most sem hord), viszont az utóbbi pár évben nemcsak én vettem észre nála, hanem a saját bevallása szerint is romlott a látása éjjel és szürkületben. Volt, hogy éjszakai vezetésnél én (szemüvegben) sokkal hamarabb észrevettem az út mellett gyalogló kivilágítatlan embert, mint ő.

2013. júl. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
73%
Én is azon könyvben leírtakkal próbálkozom.két hónapja naponta kb.tízszer csinálom a gyakorlatokat és már kb.1 dioptriát javult a szemem,bár még így se látok tökéletesen
2014. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!