Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részlegesen körül metéltek,...

Desun kérdése:

Részlegesen körül metéltek, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Pár napja részlegesen körülmetéltek, fitymaszűkület miatt, ma levehettem a kötést, és azt tapasztaltam, hogy a makkom szörnyen érzékeny, már az alsógatya érintésétől is fájdalmat érzek. Járni alig tudok, 2 nap múlva pedig már iskolába kéne mennem. Ez az érzés múlni fog? Nem lesz már ilyen érzékeny? Ráadásul a kinézete is elborzaszt, olyan... fura az egész.


Normális válaszokat várok, köszönöm!



2012. nov. 17. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnállak,de meg kell szoknod .Pár hét nagyon kellemetlen

lesz .

2012. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Te szegény fiú.

Olvastam olyat hogy úgy oldotta meg a srác hogy zsepibe becsomagolta, hogy csökkentse az alsógatya érintésétől adódó fájdalmat. Az elég változó hogy meddig marad érzékeny. Fokozatosan szoktasd hozzá a külső ingereknek, eddig ingerszegényebb hatások érték. Nem csoda hogy most még nagyon rossz. A kinézete is szépülni fog (reméljük jó munkát végzett az orvos), hogy most még borzasztóan néz ki az normális ebben a helyzetben. Ha teheted hagyd szabadon, mármint vedd le a gatyád hogy érje a levegő egy kicsit.

2012. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem 9 napja metéltek körbe teljesen, a makkom még mindig elég érzékeny, kissé ki is van száradva, a varratoknál teljesen be van dagadva.

Ez normális, a teljes gyógyulási idő olyan 30 nap vagy több is lehet, én egész nap gatya nélkül ülök, ha menni kell valahová akkor becsomagolom gézbe majd még egy vékony lepedődarabbal is körbetekerem és nincs fájdalom.

Én majd a varratok kiesése után kezdem jobban szoktatni a gatyához mert elég zavaróak ezek a varratok, legalább pár nap múlva már nem lesznek ott és annyival könnyebb, s annyival kevésbé fáj,hogy a varratok nem fognak beakadni a gatyába.

2012. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Részlegesen? Azt megkérdezhetem, mennyit vágtak le, milyen módszerre és hogy mennyi bőr maradt meg?


Amúgy jobbulást, és ne aggódj, lesz ez még jobb is, nyugodj meg! :)

2012. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A részleges tulajdonképpen annyit tesz (legalábbis amennyire látom) hogy ugyan nem a teljes bőrt távolították el, de a makk teljesen fedetlen maradt, mert a megmaradt bőrt tulajdonképpen a tövéhez varrták.(persze lehet hogy ha a varratok kiesnek majd valamennyi bőr fedi a makkot) Így most... hogy is mondjam pufibb az egész, és épp ettől néz ki furán, hogy a makk meg kissebb a testhez képest. De állítólag merevedéskor (persze gyógyulás után) teljesen normális lesz.
2012. nov. 18. 23:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem marad teljesen fedetlen a makkod, de az is lehet ha fel fog menni magától mindig a bőr.

Én is jobbulást kívánok neked és ennél fokozatosan jobb lesz.

2012. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem ez ennyiből inkább teljesnek tűnik. Ha részleges lenne, akkor kúszna valamennyi vissza a makkra. A legkönnyebb az orvosoknak részlegesnek hazudni a teljest! Kiábrándító!


Amúgy meg szerintem ne menj még iskolába, ha nem tudsz rendesen járni, illetve fáj és érzékeny a medencetájék! csak magaddal csesznél ki, és azonnal magadra vonzanád a kellemetlen kérdéseket is. Nem kell ezt így elsietni! (Voltaképpen semmit nem kellene/kellett volna, de ezen most már kár filózni.)

2012. nov. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A körülmetélés akkor jó, ha a teljes fityma eltávolításra kerül. Úgy, hogy a makk teljesen szabadon marad. Épp ez a lényege, hogy a makk alatti árok is szabadon legyen. A makk fokozatosan meg fogja szokni ezt az állapotot, és a makk alatti duzzanat is el fog tűnni néhány nap (hét) alatt. Ügyelj a tisztántartásra és pisilésen kívül másra ne gondolj!
2012. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem neked inkább egy peremet hagyott, ami csak egy kicsit fedi a makk peremét, de sokkal inkább a teljes körülmetélésre hasonlít mintsem a részlegesre.

Ez igazából csak arra lesz jó,hogy tudod fitymával verni (maszturbálni) de mondjuk arra sem igazán.

De a lényeg,hogy most ne legyél most elkeseredve, mi nem látjuk hogy milyen, lehet,hogy tévesen állapítjuk meg azt hogy nem részleges körülmetélés történt.

Ha valami nem jó akkor se azzal foglalkozz, jó/jobb lesz mint most és majd a gyógyulás után ráérsz azon töprengeni,hogy elégedett vagy e avagy sem.

2012. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A körülmetélés akkor jó, ha a teljes fityma eltávolításra kerül."

Az lehet, de ha a gyerek nem akar teljeset, hanem csak a beteg részt lecsippenteni, akkor kit érdekel, hogy mi a jó körülmetélés? Akkor a gyereket átverték, és az orvosok ezt simán tehetik büntetlenül, mert a sok hozzájuk forduló gyerek vagy beteg tudatlan és nem lát tovább az orránál a műtét előtt!


"A makk fokozatosan meg fogja szokni ezt az állapotot,"

Van akinek sosem szokja meg ezt az állapotot, és továbbra is érzékeny marad. Ne felejtsük el, nem vagyunk egyformák, ergó a megoldás sem ugyanaz mindenkinek a bajára. A kérdező esetében is csak remélhető, hogy meg fogja szokni a helyzetet. Mert ha nem, én még nem tudok senkit itt Magyarországon, aki visszanyújtotta volna a fitymáját a teljes hosszra, pedig a módszerek elérhetőek. Itt a GyK-n is volt róla szó.


Kérdező te hogy vagy most? Voltál suliban vagy inkább mégiscsak otthon maradtál? És hány éves vagy, azt elfelejtetted megírni.

2012. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!