Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki már volt lézeres szemműtét...

Aki már volt lézeres szemműtéten, milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
És ha igen hol, melyik cégnél csináltatta? És hatásos-e hosszú távra (tehát még lát:) ), valamint melyik a legoptimálisabb alsó korhatár a szemműtétre?
2009. okt. 23. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudok róla,de a nővérem csináltatta meg magának már vagy 10éve és még mindig jó a szeme ,pedig 7 dioptriás volt a szemüvege előtte. Azt tudom, hogy műtét után pár napig égett a szeme meg sokáig napszemüvegbe mászkált mindenhova még télen is mert a fényre nagyon érzékeny volt a szeme, de ez elmúlt egy idő után. Ő Pesten csináltatta meg. De sajna azt nem tudom hol. És kb. 20 évesen csináltatta meg.
2009. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Egyszer mintha azt olvastam volna, hogy 18-19 éves kortól érdemes. Egy ismerősöm is megcsináltatta, azt mondta, jobban lát, mint a pilóták. :) Viszont azt nem tudom hol, és mennyiért.

Én is kíváncsi vagyok mások tapasztalataira, mert tervezem, hogy megműttetem.

2009. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a rovidlátási lézeres kezelést, akkor kel megycsináltatni amikor a szeme már nem romlik továb a páciensnek. Ugyanis ha akkor csináltatja meg amikor még nő a viselni való dioptriák száma, akkor hatástalan mert két hónap mulva újra viszaromlik a szeme. Általában 17-18 éves korban szokták elvégeztetni, azért mert ilyenkorra normál esetben már megáll a romlás, és a páciens is elég "fegyelmezett" a műtét elvégzéséhez. Sok 15 éves is elég fegyelmezett lenne, de sok nem, és ezért ez lényeges ok.


Ha nem látásjavítási műtétre gondolsz hanem mondjuk egy üvegtest kezelésre (vitrectomia,Dr. Karickhoff's kezelése wasington D.C.), akkor:

Magyarországon nem valószínű hogy nagy szakértelemmel meg tudod csináltatni, nincs meg hozzá a technológia. Mint mondtam inkább nyugatabbra kacsintgass, ott már vannak érdekes dolgok.

Hoszútávra? Hát egy egyszerű lézeres kezelés nem okoz különösebb veszélyeket de egy vitrectomia már annál inkább. A legkisseb szemnyomás már a páciens látásába kerülhet stb..

Itt felső a korhatár minimum 22-25 éva kockázatok miatt, valamint ezek fájdalmasak is szóval egy 14 éves itt is pórul járhat könnyen. De ha muszály a műtét más okokból akkor természetesen bármilyen korban elvégezhető.

2009. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 issti ***** válasza:
100%
Az alsó korhatár 18 év. Csak akkor szabad műteni, ha már legalább 2 éve nem romlik a szemed. Sok olyan van aki 14-16 évvel a műtét után is remekül lát.
2009. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!