Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek hányas dioptriától...

Szerintetek hányas dioptriától kellene mindig hordani a szemüveget? Ti mikortól hordjátok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Ha szemorvos vizsgálata alapján kaptál szemüveget, azt azért kaptad, hogy használd is, egészen addig, amig úgy váli szükséged van szemüvegre!

Vagy azért, hogy ne romoljon tovább a látásod, vagy azért, hogy ha korrigálható a látáscsökkenésed, akkor a szemüveg segitségével el tudja végezni ezt a korrekciót!

Nagyon béna ötlet fórumot nyitni ilyen kérdésben, amikor a látásodról van szó!

Sajnálom a kemény szavakat, de mond már meg, hogy látod szemüveg nélkül a táblát, és mit fogsz látni 10, vagy 20 év múlva, ha most ilyen könnyelműen viselkedsz?!

2009. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha nagyon gyenge a dioptriád, mondjuk -0.5 vagy ilyesmi, akkor nem kell állandóan hordd, mondjuk pl buloba vagy iyln helyekre, ahol én utálom, akkor oda leveheted, de ha ilyen gyenge a szemed nagyon ajánloma szemtornát, tudom, fárasztó elvégezni, vagyis nem fárasztó csak lusta vagy nap mint nap, de ha ilyen gyenge szemüeged van, jóllehget hamar megjavul a látásod..olvass ennek után vagy írj privit nekem.De szerintem hordd midnig a szemüveged amikro csak tudod.Nekem sajnos már -2es fölött van a dioptriám.Olyan rossz:(És még csak másfél éve vagyok szemüveges, de senkinek sem kívánom, nagyon utálom:(
2009. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igazándiból vagy, ha érzed, hogy nélküle nem látsz jól. Vagy 0,5 felett saccra. 0,5 még elég kevés
2009. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sztem 1 dioptria felett kell hordani mindig...a feles az sztem még naon gyenge.....nekem az első szemüvegem -1es volt és folyamatosan hordtam...most 3as a szemcsim
2009. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem -2,5-ös mindkettő ,de csak akkor veszem fel, ha valamiért nagyon fontos, hogy messzire is tökéletesen lássak(pl idegen helyen uctanévkeresés, táblanézés, mozi, tv) alapjáraton nem hordom, mert nem érzem azt, hogy hátráltatna akármiben is, ha nincs rajtam. Persze nyilván az lenne az egészséges, ha állandóan hordanám.

2009. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tudnátok mondani szemtréninget? mert az egyik szemem 0,5 a másik 0,6 és ezt még meg lehet javítani csak sehol nem találok ilyen tréninget ahol le van irva mit csináljak.
2014. febr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!