Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az igaz hogy a kék vagy zöld...

Az igaz hogy a kék vagy zöld szeműek érzékenyebbek a fényre? Mert engem nagyon zavar! én kékszemű vagyok

Figyelt kérdés
2013. aug. 18. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én zöldszemű vagyok és fényérzékeny. (Egyébként semmi gond a szememmel, tökéletes a látásom.)


Mikor voltam a szemészeten ezzel, akkor mondta a doki, hogy világos szeműeknél sokkal nagyobb a fényérzékenyek aránya.


Érdemes beruháznos egy minőségi napszemüvegre, hosszú távon megtérül. És hordjad mindig, ha erős a fény. Arra is figyelj, hogy sokszor nem süt a nap, de a felhő és a hó is, szikrázóan szórja a fényt.


Ezenkívül van erre szemcsepp. Naponta kétszer cseppentek.

2013. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igaz. Nekem zöld és nagyon zavaró, hogy nyáron a napsütéstől könnyezik állandóan, télen a hidegtől meg a széltől. Szóval minden évszakban van valami. :D
2013. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én szemem kék, és pont úgy vagyok, mint az előző.

Egyébként logikus: a világos szem az északi népekre jellemző, ahol kevesebb a fény, a barna szem pedig a naposabb, melegebb területekre, tehát nekik jobban kell tűrniük az erős sugárzást.

2013. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,igaz. A szemben lévő pigmentsejteknek ugyanolyan védő szerepük van,mint a bőrben lévőknek. Ahol kevesebb van ott érzékenyebb a fényre.
2013. aug. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!