Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mást is zavar, hogy a zöld...

Mást is zavar, hogy a zöld területek beépülnek?

Figyelt kérdés
A városban (Bp.) és körülötte is egyre-másra kúsznak fel a házak a tetőig. Küzd valaki azért, hogy a jó levegőt, stb. biztosító helyek megmaradjanak? vagy bele kell törődni, hogy a pénz mindent felülír?
2009. febr. 13. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt teljesen igazad van.

másrészt, ha elsétálok a pl. a Városligetbe vagy a Népligetbe, vagy mondjuk Cinkota és attól kifelé, ahol még van növényzet és megnézem milyen állapotok vannak, akkor erősödik bennem a kinyilatkoztatás, hogy paripapimpi a popónkba, de kettő, hogy szorosan álljon, nem pedig park... nem érdemeljük meg.

2009. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát elgondolkodtam a kérdésen, és azt vettem észre, hogy ahol mostanában építkeznek, új lakótelepeket nyitnak , az mind vagy parlagon hagyott föld vagy régi szántók voltak. Gondolom ennek két oka van hogy fást neírtsanaka ki a másik meg rengeteg pénzbe kerül egy fás kiírtása. meddigre kihúzzák a fák gyökereit, amik nagyon mélyen is lehetnek, a föld is meglazul .

nekem inkább az volt a kérdésem mikor fél év után kb 3 új lakopark épült hogy az embereknek ilyen sok pénzük van? csökken a lakosság, és még is több a lakás. ès a régi paneleket sem bontják le, szóval ha bele gondolunk az utobbi 10 évben hány új lakóingatlan nöt, akkor azt kell mondani van itt pénz, ha még hitelnek is hívják.

2009. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én is gyakran tapasztalom, hogy általában a könnyebb „megoldást”, a hőzöngést választjuk és nem a nehezebbet, meglévő (még meglévő) értékeink védelmét pedig ahogy az ősi indián közmondás tartja: „A Földet nem örökségül kaptuk, hanem gyermekeinktől kölcsönözzük azt.”
2009. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen küzd valaki! A nagymamám! És ez nem vicc...Aktív tagja a természetvédő egyesületeknek és orvosként rengeteg cikket ír, interjút ad, illetve csak adott mert azok akik a környezetvédelem ellen vannak megpróbálják "elhallgattatni" és már nem elég fiatal ahhoz hogy a végsőkig kitartson és küzdjön...:(
2009. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj, nem voltam elég konkrét: a hegyekre, dombokra gondolok, ill. pl. természetvédelmi területekre. Az egyikre lakóparkot terveztek húzni, és az igazgató (a term.védelmi területé) azt mondta, az építkezésből befolyó összeget a parkra fordítaná (!!!).
2009. febr. 15. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Drukkolok a nagymamának!!!!!

:-)

2009. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!