Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ritkán előfordul, hogy ha...

Ritkán előfordul, hogy ha olvasás és írás után felnézek, teljesen homályossá válik kép, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem törvényszerű, csak néha esik meg. Ilyenkor 30-60 mp, mire kitisztul a kép, és jellemzően csak olyan helyzetekben jön elő, amikor kevés vagy egyáltalán nincs természetes fény.


(Távolra és közelre egyébként egyaránt jól látok.)



2013. aug. 23. 09:55
 1/2 anonim válasza:
hát ilyen nekem is volt de nem volt teljesen homályos a kép csak egy kicsit de az elején ugyanilyen helyzet volt mint neked aztán pár hónap múlva már nem láttam tisztán távolra.. ezóta eltelt 3 hónap és most szemüveges lettem :( vigyázz a szemeidre és ha lehet mindig természetes fénynél olvass/írj!
2013. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat nézünk közelre, akkor egy ún. accomadatios spasmus (alkalmazkodási görcs) lép fel, ami lassan, vagy nehezen "enged" a görcsből, ha távolra nézünk. Jellemzően ez a közeli munkavégzésű embereknél, ill. 35-45 életév között gyakori lehet. Ez utóbbinál előjele lehet annak hogy hamarosan olvasó szemüvegre lesz szüksége (persze ez lehet akár 2-3 év is!)
2013. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!