Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az normális ha egy embernek...

Elenaa kérdése:

Az normális ha egy embernek az egyik pupillája nagyobb mint a másik?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 19:47
 1/7 Bárzsing ***** válasza:
Ha mindig olyan volt, akkor igen.
2013. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak most tűnt fel, és nem tudod, hogy eddig olyan volt-e, akkor menj orvoshoz! Nem normális, és nem akarlak megijeszteni, de akár komoly dolgokat is jelezhet.
2013. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy csak azért látod különbözőnek, mert a tükörbe nézve az arcod oldalról van megvilágítva és az eltérő fényerősséghez az adott pillanatban így alkalmazkodott a szemed?

ha nem fáj vagy látsz rosszabbul, akkor szerintem normális. a legtöbb embernek van valami asszimmetria a testén. némelyik látványos, némelyik szinte észrevehetetlen.

nekem például az egyik szemem kisebb, mint a másik, de igen sokáig kell a szemembe nézni, hogy ez feltűnjön. én is csak azért tudok róla, mert az egyik osztálytársam szemeket fotózott egy összeállításhoz és feltűnt neki.

2013. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsősegély-nyújtáskor pl központi idegrendszeri sérülésre való következtetést lehet abból levonni, ha valakinek különböző mértékben tágult a pupillája. Akár szembetegség vagy daganat is lehet a háttérben, amellett, hogy talán vannak ártatlan okai is. Ha mindig is ilyen volt, akkor bizonyára nem sürgős utánajárni, de ha nem, akkor bizony orvos kell.
2013. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ezt szemorvostól kérdezném meg.
2013. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

attól is függ mennyire

pl. ha az egyik szemed jó, a másikra viszont rövidlátás alakult ki mint nálam, akkor okozhatja az is

a rövidlátó szememnél ált. nagyobb a pupilla így próbál kompenzálni szemüveg nélkül

szóval nem kell azonnal bepánikolni, de nem áet megnézetni

2013. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2013. szept. 25. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!