Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse behelyezésekor...

Kontaklencse behelyezésekor miért a ujam formáját veszi fel és tapad rá, nem pedig a szememre?

Figyelt kérdés
Ballal semmi gond oda könnyen betudom tenni. de nem egyforma a szemem es ezért a jobb más kontaklencse.. mindig amikor beakarom tenni az ujjamra tapad és 'befordul rá' Mit tudjak csinálni?
2013. szept. 23. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen az ujjad hegyére tedd, akkor kevésbé esélyes, hogy befordul.
2013. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ott is befordul..:(
2013. szept. 23. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Látjátok, ezért mondom, hogy drágább, és még kényelmetlenebb is a kontaktlencse. A szemüveg még öltöztet is amellett, hogy olcsóbb (nem kell cserélgetni félévente).
2013. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. nem ez volt a kérdés :D

Még az elején vagy? Bemérték rendesen? Lehet nedves a kezed.

2013. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Szeretem, mikor véletlen se a kérdésre válaszolnak... szófosása van biztos a 2.-nak. :D )

Kérdező, gondolom még nem túl régóta használsz lencsét? :) Eleinte én is ezzel szenvedtem, aztán rájön az ember egy idő után, hogy jó. Azt is próbálgasd, hogy mindkettőt a jobb/bal kezeddel teszed be, vagy a bal szemedbe bal kézzel, jobb szemre jobb kézzel (keresztben nem hiszem, hogy akárkinek is kényelmes :D)

A másik szemeden teljesen más típusú a lencse? Az elég szokatlan, még ha az egyik szférikus, a másik tórikus mondjuk, akkor is ugyanabból a termékcsaládból szokták adni.

Ja meg amelyik szemedbe nehezebben tudod berakni, azzal kezd. Az is be tud zavarni, ha a másik lencse miatt már nedves az ujjad, lehetőleg mindig töröld meg (vagy használd a másik ujjad). És az ujjbegyed legvégére tedd a lencsét, mert lejjebb már laposabb a felület és könnyebben ráragad. De szerintem belejössz, hidd el. :)

2013. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszolok.. nektek hála sikerül már mindennap pár probálkozás után betenni pedig kezdö vagyok :) köszönöm !!!! :)

Lehet a szemüveg olcsobb stb.. de nem érzem jol abba magam

2013. szept. 25. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!