Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse, vagy szemüveg?

Kontaklencse, vagy szemüveg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 éve vagyok szemüveges. Igazából nagy bajom nincs is vele, de önbizalmam emiatt szinte nincs is. Eleve zavar az, hogy a környezetemben lévő emberek a legjobb barátaimon kívül megbélyegeznek, csak azért, mert szemüveges vagyok. Beskatujáznak azonnal, pedig amúgy egy nagyon pörgős, életvidám csaj vagyok... de... naszóval.

Barátnőm unszolására eldöntöttem, hogy megpróbálkozom a kontaklencsével. A szüleim is belementek. Van egy szemész ismerősöm, akit kifaggattam ennek az előnyeiről, hátrányairól, használatáról. Mehettem volna hozzá is venni kontaklencsét, de ott nagyon drága volt, így csak megvizsgálta a szemem, és azt mondta, hogy cilinderes. De mikor elmenten egy másik szemészhez, ott nem említették nekem ezt a dolgot, szerintük rendben van a szemem a kontaklencséhez. Meg is rendelték nekem a próbalencsét. Mikor anya felhívta őket, akkor még úgy volt, hogy fizetnem kell 2000ft-ot érte. Mondom okés...ez még nem olyan vészes összeg. Bementem. Azonban 1 órás szenvedés után csak másnap sikerült beraknom. Nagyon furcsa volt. Majd...elengedtek, hogy nem kell fizetenem, mert rendesen megdolgoztam érte. XD Ja, meg egy CD-t is adtak, amin egy kisfilmen mutatják a lencse használatát, részletesen. Egy hétig lehet próbálnom ezzel, és ha jó, akkor rendelünk rendes lencsét.

Itthon minden eltelt nappal jobban megy a kivétel és a betétel is. Bár nagyon furcsa vele a látásom, mert egyrészt hamar elfárad a szemem, meg olyan, mintha állandóan könnyes lenne, vagy törné a látásomat. Ez normális?

Na de, a fő problémám az lenne, hogy teljesen máshogy nézek ki így, szemüveg nélkül. Az eddigi, jól bevált haj-és sminktrükkjeim teljesen máshogy állnak...eleve idegen vagyok saját magamnak a tükörben, vagy egy tükröződő kirakatban. Eddig csak anyum látott így, de bizonytalan vagyok. Sose voltam egy kirívó szépség, de ez a szemüvegtelenség hatalmas váltás szerintem. Eddig el tudtam bújni a szemüvegem mögé, és rám igaz az az, hogy a szemüveg öltöztet. Egyszóval az eddigi minyurka önbizalmam is eltűnt és most nem tudom, hogy mit tegyek. Szerintetek? Próbálkozzam még a kontaklencsével, vagy ne? Valahogy el kell ezt döntenem, hiszem mindjárt itt a suli. Szoktam úszni járni. A kontaklencse azért is lenne jó, mert akkor nem kéne a barátaimnak szenvednie azzal, hogy az öltözőből eljussak a mélyvízig. De ha jól tudom akkor ahhoz napi lencse kell, mert a klór tönkre teszi a lencsét.

Tehát mit csináljak szerintetek?

A válaszokat, tanácsokat, véleményeket előre is köszönöm. 17/L



2013. aug. 31. 14:12
 1/1 anonim válasza:
Szia:) Én 13 éves vagyok, lehet hogy kicsi meg minden, de ezvan::D Én vagy már 4-5 éve vagyok szemüveges.. sajnos. E nyáron, vettünk kontaktlencsét, és nagyon megimádtam, elején sokat szenvedtem vele, de azóta minden jobb. Nem koszos se semmi. Hidd el nekem hogy jobb. Bár ez lehet ember függő. Én ki se megyek az utcára kontaktlencse nélkül.:) Ez az én véleményem. Ha van valami kérdésed írj:D
2013. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!