Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Biofinity kontaktlencse...

Biofinity kontaktlencse vélemények? Lehet hordani éjjel -nappal? 160 az oxigén áteresztése. Vagy air optix?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem Air Optix Aqua van, az nappali, de 6 éjszakát max lehet benne aludni. Csak nappal hordom, néha túlhordtam már, mégse volt kényelmetlen.
2013. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
most olvasom a kockázatokat és kicsit rémisztő. nem tudom eldönteni hogy mi éri meg jobban. az,ha éjjel nappal hordom, vagy ,ha kiveszem naponta,de folyadék ,tisztítás stb. lehet jobban járnék eldobható lencsékkel? ezt még át kell gondolnom :/
2013. okt. 6. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Éjjel-nappali szerintem nem jó :( azért a szemnek is pihennie kell, hiába a nagy oxigén áteresztős, azért az nem ugyanaz, mint amikor szabadon van a szem. Én hetente 1x szoktam lencsementes napot tartani nappalra is.
2013. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tísztitásnál ha betartod a szabályokat, nem kaphatsz fertőzést.
2013. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

tisztítás az,hogy működik? van az a folyadék amit a tokba kell önteni,most abba bele teszem és kész? és ezt a lötyit naponta kell cserélni? mert olvastam egy cikket most,hogy a vízben van valami élősködő ami átrágja magát a lencsén :D szóval gondolom a tokot vízzel nem lehet tisztítani :D

leírnád,te hogy szoktad?

2013. okt. 6. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan naponta ujjal is tísztitják. Amikor a tenyeredbe teszel pár csepp ápoló folyadékot és azzal körkörösen tísztitod. Én azt csak akkor szoktam, ha már koszos. Amúgy meg csak beteszem tartójába. Mindennap új folyadék kell. (Valaki ezt nem tartja be, de most gondold el olyan, mintha napokig ugyanazt a mocskos kád vizet használnád). A tokot néha átmosom a folyadékkal és nem szabad utána törölgetni, csak hagyni kell kiszáradni. Vízzel sose szabad mosni, mert teli van rá káros anyaggal.
2013. okt. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

de egy fajta folyadékot használsz?tehát amit a tokba öntesz azzal tisztítod is meg minden?nem kell külön tisztító meg tartósító meg mit tudom én még mi:D

de amúgy azt már eldöntöttem,hogy nem lesz éjjel-nappali, viszont akkor is ,ha nézem a bio az 160 oxigén áteresztő plusz nagyobb a víz tartalom mint a sima air optixnak, és ugyanannyiba kerülnek.akkor gondolom csak jobb a bio nem? mert a day&night air az persze jobb mint kettőnél csak az jóval drágább is meg az tényleg éjjel nappalra lett tervezve.

2013. okt. 6. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy fajta folyadék, de kondícionálására, tisztítására, fehérjeeltávolításra, fertőtlenítésre, öblítésre és a lencsék tárolására szolgáló ápolószer. Tehát mindenre jó kb. :D

Víztartalom akkor fontos, ha alapból gyakran szárad ki a szemed, nekem egyáltalán nem, így az Air Optix nekem jó. De lehet, hogy nem bírja az anyagát a szemed, feltétlen kell próbalencse. Én is bementem próbalencsézni és amit kinéztem, azt nem bírta a szemem, szóval pff.

2013. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De én nem pesti vagyok:/ vagy bárhol adnak próbalencsét csak úgy?:D
2013. okt. 6. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!