Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy érzem a mániás depressz...

Ha úgy érzem a mániás depresszió (=Biopoláris zavar) tünetei jelentkeznek nálam, kihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy egyenlőre erről bármilyen ismerősöm tudomást szerezzen, mivel megeshet, hogy tévedek. Házi orvoshoz fordulhatok?

Rengeteg helyen utána olvastam, mivel már több mint fél éve kezdtem a depresszió tüneteit felismerni magamon, csak hagytam, hogy ugyan már csak bemesélem magamnak. De most több helyen olvastam a biopoláris zavarról és amit elolvastam hozzá tüneteken 1, maximum 2 kivételével minden igaz rám. 16 éves vagyok, ezért is kételkedtem ebbe eléggé, de most már elkezdtem kicsit aggódni, hogy mi van ha még is? Hova forduljak? Mit mondjak? Álljak oda, hogy úgy gondolom beteg vagyok? Segítsetek, hogy kit keressek meg ezzel? A közvetlen környezetemmel ha akarnék se tudnék erről beszélni. :(



#probléma #depresszió #félelem #biopoláris zavar
2013. jún. 5. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A bipolaris zavar az egyik legnehezebben felismerheto zavar, kiveve ha naponta, vagy akar orankent valtozik a hangulat. Pszichologus segithet.
2013. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy közbeszólok, de óránkénti változás..?


3 éve havontai, fél éve napontai, 2 hónapja óránkénti éles váltások vannak a hangulatomban.


Egyszer nevetek, másszor öngyilkosságra gondolok.


Akkor ez bipoláris zavar..?

2013. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Mint irtam pszichologus segithet ebben, es utana megfelelo gyogyszeres kezeles kovetkezik (amit mar nem a pszichologus ir fel, mielott valaki ebbe kotne bele:).
2013. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan nagy amplitudójúak a változások, akkor ciklotímia is lehet. Az óránkénti váltás inkább arra jellemző.
2013. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyukámnak ez a baja!!!Pszichiáterhez kell beutalò háziorvostòl,de amùgy ha ez lenne a bajod az kizárt h ne vegye észre a családod!!!!!!!!
2013. júl. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!