Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » DM vagy Rossmanban vásárolt...

DM vagy Rossmanban vásárolt lencsefolyadék (tisztító folyadék) ugyan úgy megbízható és higiénikus mint amit pld az Ofotértben árulnak?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam lencsét próbálni, jövőhét pénteken meg is lesz a lencsém, de a folyadékkal együtt már nagyon drága lenne a kettő együtt, szóval néztem interneten ahol nagyon jó áron kínálják a lencsefolyadékot de a szállítási költséggel együtt majdnem ott van, mint az Ofotértben, illetve megnéztem mai nap folyamán a DM-ben, ott viszonylag jó áron kapható. 360 ml 2500 forint és nem 3700 forint, nem mindegy :)

De ezek is jók, nem?

Gondolom nem dobnák ki akkor piacra ha nem lenne alkalmas?!


2013. okt. 19. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ugyanolyanok azok is, mint az optikában. Én a Rossmannban vásárolom évek óta, 500Ft egy 100ml-es, tehát töredéke az optikában árult folyadékoknak. Igaz, lencsetok az nincs hozzá, de azt vateráról lehet párszáz forintért venni, múltkor pl. 100Ft-ért vettem egyet. Egyébként a lencsék is olcsóbbak netről megrendelve. Én csak legelőször vettem optikában a lencséimet, akkor megnézték, milyen dioptria kell, és hogy milyen fajta lencse áll jól nekem (színeset használok). Azután az összes további lencsémet már a netről rendeltem meg, az optikában anno 8000Ft volt egy havi lencsém, a netről 5500Ft-ért meg tudom rendelni ugyanazt, tehát nem kis különbség.
2013. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a tároló tokot nem kell 3 havonta cserélni?
2013. okt. 19. 19:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem, azt is cserélni kell.
2013. okt. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha normális tárolót veszel akkor nem kell cserélni, elég teljesen kitisztítani 3-4 havonta. Ne hidd hogy a boltban vett új tok bármivel is tisztább. Nekem ilyen szett van, ebay-ről. [link]

Olcsóbb volt mint a boltokban egy sima tok.

Amúgy folyadék Müllerben van 1600 ft-ért is, az is ugyanolyan jó mint a többi. De a DM, Rossmannosak is jók, sőt tapasztalataim szerint jobbak a ReNu és Bausch féléknél. Eleinte azokat használtam, optikában vettem ahol nagyon drágák és valahogy én nem is szerettem egyiket sem, nem nedvesítette úgy a lencsét mint a Mülleres, DM-es folyadékok. Tisztítani meg ugyanúgy képes mind.

2013. okt. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1600 forint máris szimpatikusabb mint a 3600 forint.

És ez is 360 ml?

Illetve adnak hozzá tokot? Ha nem, akkor hol tudom olcsón beszerezni a tokot?

2013. okt. 20. 10:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Vaterán párszáz forintért lehet kapni tokot, nézz szét, ki fog dobni egy csomó találatot. Vagy akár ebayen is, bár onnan elég sok idő, mire kiszállítják. Boltok közül optikában 100% hogy lehet kapni, de még sose kerestem ott. Rossmannban láttam múltkor, 700Ft volt, annyiért a netről 3-4 darabot is tudok rendelni.

Amúgy biztos lehet tisztítani is, de szerintem higiénikusabb, ha minimum félévente kidobja az ember és újat vesz.

2013. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

kösz a sok tippet emberek.

Müllerbe ma benéztem, Eyelike folyadék 360 ml - 1600 forint

tok szintén Eyelike-os 500 forint, ofotérben pld ez a kettő együtt 3600 forint, szóval elég sokat lehet spórolni.

Már csak a lencsén kellene spórolni valahogy.


Biomedics Evolution-t is lehet szerintetek 12-14 órában hordani?

2013. okt. 20. 21:11
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Jó tanács, hogy ne a látásodon spórolj. Ha nincs rá keret, akkor inkább hordj szemüveget. Ilyenkor jönnek az ötletek, hogy ilyen-olyan folyadékot vesz az ember, túlhordja a lencsét, azt a párszáz forintot is sajnálja egy új tokra (igenis kell cserélni, mert a használat során karcolódik, felmaródik, a kis résekben pedig könnyen megtelepszenek a bacik).

A folyadékról pedig annyit, hogy vagy jó, vagy nem. De elsőre folyadék nélkül ki se fognak engedni az optikából, egyszer csak kibírod azt az összeget. Meg lencsehasználat közben nem célszerű folyadékot váltani (csakis új lencsével). Utána ha elfogy a lencse is (és persze az illesztő mondta, hogy hordhatod, minden okés), akkor megrendeled netről, meg hozzá folyadékot is, és úgy nem olyan horror az ára, sőt, ha pesti vagy, személyes átvétel is van néhol, vidéken pedig pikpak pont vagy mi a szösz. :D

Ha jófejek az optikában, mondhatod, hogy ilyet akarsz használni, és azzal vizsgáljanak. De az a baj ezekkel, hogy nincs róluk infó, kompatibilitási vizsgálat, semmi. Van lencse, ami bizonyos folyadékkal remekül működik, másik fajtával viszont elég magas a különböző fertőzésekre való hajlamosság. Embere is válogatja pluszban. Szóval mindenképp lássa a szakértő is.

Ami kiakasztott, az a mülleres folyadék, szükségből vettem egyszer. Acuvue mellé nem ajánlom. Nem értettem, hogy miért szakadt szét több pár lencsém is zsinórban, direkt másik dobozt is próbáltam, tehát nem is egy gyártmány volt. Amint visszatértem az eredetileg használt lötyihez, nem volt gond. Az optikusom alá is támasztotta, hogy lehet ilyen, nem kompatibilisek valószínűleg, és merevebbé tette a lencsét, ami miatt könnyebben sérült.

2013. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Tényleg ne ezen spórolj. Viszont ha webshopból rendeled a lencsét és a folyadékot is, ugyanazt a márkát kapod mint a boltban csak kevesebb mint fele annyiért! Először én is ofotértből rendeltem a kontaktlencsét, a szemvizsgáló mondta hogy ez jó lesz, és onnantól kezdve rendeltem.
2014. jún. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mivel 1,5 éve írtad a kérdést, gondolom már van lencséd. Ha internetes optikából rendeled meg (a Te lencsédnek pl. Acuvue Oasys, Acuvue Advance, Air Optix Aqua...stb megadod a bázisgörbületét, dioptriáját, tehát ugyanazt kapod, mint optikában) és rendelsz hozzá folyadékot is, sőt, akár még egy műkönnyet is, akkor valószínűleg 10 ezer forint meglesz a rendelés, és ingyen kiszállítják pár helyen.

Ilyen optika (amik megbízhatóak, rendeltem már tőlük):

www.eoptika.hu

www.lencse.hu

www.lencsek.hu

Az utolsó kettű azt hiszem, ugyanazon cég két oldala. De vannak ezeken kívül is jó optikák. És itt még a lencse is olcsóbb 1-3 ezer forinttal dobozonként, ami azért nem mindegy.

2015. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!