Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan készítmény, zöldség-...

Van olyan készítmény, zöldség-gyümölcs, vitamin ami erősíti a szemet?

Figyelt kérdés
Tegnap derült ki hogy az egyik szemem -0,25-ös a másik -0,5-ös, és szeretnék az épségükre vigyázni:)
2009. nov. 12. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A látás folyamatában nagyon fontos kémiai szerepet játszik az A vitamin, olyannyira, hogy hiánytünete a farkasvakság, szóval szerintem tegyél azzal egy próbát.

A napi szükséglet 1,5 mg, ezt persze túllépheted, de vigyázz, ne egyél nagyon sokat, mert túladagolási betegségei a könnycsatornák sorvadása, hajhullás, bőrgyulladás.


Itt van néhány anyag A vitamin tartalma:


Az A-vitamin (retinol formában) jellemző mennyisége 100 g élelmiszerben:


* gabonafélék, hüvelyesek és őrleményeik, kenyerek, péksütemények: nyomokban [forrás?]

* száraztészták: 0-0,04 μg

* sajtos, túrós sütemények: 5-50 μg

* zöldség, gyümölcs: 0-0,01 μg

* vaj, margarinféleségek: 250-650 μg

* húsok, húsipari termékek: 0,3-70 μg

* májak, májkészítmények: 1500-1600 μg

* szív, vese és készítmények: 5-500 μg

* halak: 10-60 μg

* tej: 30-100 μg

* tojás: 350-600 μg

2009. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyébként mit jelent az,hogy mínuszos? Távollátással van baj?

Mert egyébként eddig nem vettem észre.

2009. nov. 12. 08:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Van ilyesmi. A patikában is van valami, az anyukám szedi, de nem tudom, mi annak a szernek a neve. Aztán a "szemtorna". Ezt mindenki ajánlja. Beütöd a guglibam és megtudud. És vannak gyógynövények. Most csak kapásból írom, keress rá. Pl. fehér mályva, HÁRSFAMÉZZEL MEGKENNI KÖRBEN A SZeMHÉLY SZÉLÉT, KÖNNYEZTETI A SZEMET. a VÉREHULLÓ FECSKEFŰ(bocs, véletlen a nagybetű)élesíti a látást, tisztítja a szemet, de nagyon fájdalmas kb. egy percig, én nem mertem megpróbálni. És van egy bizonyos kilyukaszolt sötét szemüveg, én azt használtam sokáig, naponta 5-10 percig kellett.
2009. nov. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mínuszos azt jelenti, hogy távolra nem látsz jól.


Évtizedekig voltam szemüveges (-7 dipotria), ilyen tapasztalatokkal a hátam mögött azt tanácsolom, hogy ilyen kis dioptriás szemüveget ne viselj tartósan! Maximum vezetéshez. Nagyon-nagyon kevés olyan ember van, akinek 0 dioptriás a szeme, a legtöbbeknek van egy pici fénytörési hibája, mint neked. Ez olyan kicsi, hogy a lézeres szemműtéttel foglalkozó kilnikákon meg se műtenének vele. De ha nem akarod, hogy hozzáromoljon a szemed a szemüveghez (mint annak idején pl nekem), akkor ne hodj ilyen kis dipotriát egész nap. Sőt, ha lehet, akkor egyáltalán ne.


Idővel, 30-40 éves kor fölött a tendencia megfordul, a rövidlátás (ami neked van), gyakran megjavul magától, és távollátás alakul ki, azaz távolra látsz jobban, olvasni meg nehezebben. Ez a korral jár, ahogy csökken a szemlencse rugalmassága.

2009. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vérehullófecskefűt nem ajánlanám, én azt hittem megvakulok, mikor véletlen belespriccelt, iszonyatosan fájt!!!
2009. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a vérehulló fecskefű szemölcs kezelésére jó... A szemembe semmit se tennék, amit nem az orvos ír fel.
2009. nov. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat, nem is váltottam ki szemüveget, mondta az optikus(nem szemészorvos!), hogy ha nincs fejfájásom...stb akkor nem kell. A kérdésem az volt,h akkor nem romlana a szemem,ha vennék szemüveget? És azt mondta ha romlik, akkor így is úgy is romlik.

Ezért érdekelt,h mivel "akadályozhatnám" meg.

Köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 12. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!