Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen nehézségekkel járhat...

Narcissy kérdése:

Milyen nehézségekkel járhat Cypromix (illetve hasonló hormon készítmény) szedése mellett kontaktlencse viselése?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász szakorvos hormon- ill. bőrproblémára írta fel nekem a Cypromix nevű fogamzásgátló tablettát. A betegtájékoztatóban szerepel lehetséges mellékhatásként h. "kontaktlencse viselés nehézségei". Akik hasonló gyógyszert (még pl. Dienille-t) szednek és mellette kontaktlencsét hordanak, azoktól várok tapasztalatokat, esetleg tüneteket. Mert ha csak sűrűbben kell cseppentenem a szemembe a túlzott kiszáradás miatt, azt még talán túlélem :)(persze tudom, ez sem épp egészséges a szemnek..)
2011. márc. 30. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlónak rengeteg mellékhatása van, és némelyik elég gyakran elő is fordul.

Pl. gyakori fertőzések, libidócsökkenés, hüvelyszárazság, migrén, mellfájdalom stb.

De olyat még soha senkitől nem halottam, hogy bajok lettek volna a kontaktlencse viseléssel.

Szóval szerintem ne emiatt aggódj.

2011. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a gyógyszer elsősorban hormonkészítmény és csak "mellesleg" fogamzásgátló hatású. (csak fogamzásgátlás céljából nem lehet(ne) felírni) Ehhez hasonló gyógyszerpanaszok között már láttam olyat hogy valakinek begyulladt a szeme, pedig előtte semmi gond nem volt a kontaktlencséjével. Én tényleg csak arra tudok következtetni, hogy egy kicsit kiszárít ez a gyógyszer (pont a bőr- hajproblémák miatt) és kíváncsi voltam, hogy ezzel kapcsolatban még van-e valakinek tapasztalata. De köszönöm a választ :)
2011. márc. 31. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ez a gyógyszer elsősorban hormonkészítmény és csak "mellesleg" fogamzásgátló hatású. (csak fogamzásgátlás céljából nem lehet(ne) felírni)"

Tudom, csak egyszerűbb volt fogamzásgátlónak írni:)

Szerintem akkor sem főleg emiatt kell aggódni:)

2011. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kachatram válasza:
Nekem fél évnyi szedés után nem bírta tovább a szemem. Elviselhetetlen volt a kontaktlencse. 5 percig is csak keservesen bírtam ki, azonnal ki is szedtem. Próbálkoztam vele még párszor, másik alkalommal másik lencse (havi-napi, régi-új, reggel-este), de az eredmény ugyanaz. Szúr, csíp, mar. Gyógyszer abbahagyása után fél évvel visszaállt a régi rend, minden oké a kontaktlencsével. Sajnos biztosan a gyógyszer okozta.
2013. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!