Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jelenleg szemüveges vagyok,...

Jelenleg szemüveges vagyok, de szeretnék kontaktlencsét hordani. Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul látok, viszont a szemüveget gyűlölöm! Ezért egyre jobban szeretnék kontaktlencsét.


Jó az a dioptria, amilyen a szemüvegem? Muszáj előtte elmenni szemészetre? Drága? Macerás? Nyűgös? Honnan szerezzek? Ahol olcsó is? Megfájdulhat tőle a fejem? Lehet, hogy nem is bírja a szemem?

Egyéb fontos tudnivalók?


Köszi előre is a válaszokat! :)


2013. nov. 3. 17:55
 1/5 anonim válasza:
3 éve van kontaktlencsém, szóval tapasztalatból mondom, hogy menj szépen előbb a szemészetre, ott segítenek, megmutatják hogyan kell használni, és hidd el hasznos, mert nem gyerek játék megtanulni betenni, ha érzékeny a szemed. Nekem még sosem fájt tőle a fejem. Drágának nem mondanám, de ez inkább a család anyagi helyzetétől függ :) Vannak olcsóbb és drágább lencsék. Lehet, hogy 2 hét múlva olyan lesz mintha egész életedben használtad volna, és lehet hogy nem fogja bírni a szemed, ez személyfüggő.
2013. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Remélem tudtam segíteni, ha van még valami nyugodtan írj privátban :)
2013. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kontaktlencsének általában más a dioptriája, hiszen közelebb van.

Igen,muszáj elmenni, be kell méreteni görbületet,átmérőt.

A próbalencse ingyenes, de nézz körül rendesen, sok helyen, akkor meg a vizsgálat pénz, vagy a betanítás, vagy köteles vagy rendelni.

A lencse minden, csak nem olcsó.

A fejed megfájdulhat, ha túlhordod, vagy rosszat hordasz.

Vannak lencsék,amiket nem bírhat a szemed,az enyém pl. a Purevision-t nem bírja.

Ha teljesen le akarsz mondani szemüvegről,akkor éjjel-nappali lencsét vegyél,de azt se tartsd bent éjjelre, nem ajánlott. A sima lencsék 12 órásak.

2013. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lencsek.hu-n a legolcsóbb, ők a Blahánál vannak.

Kell eleinte fél- majd egyévente kontrollvizsgálat optomeristánál, ez 2500 Ft-ba kerül, hogy megnézze, minden O.K.-e a szemeddel.

A költség ezen felül a lencse ára meg a tárolófolyadék ára.

Évi 15-30 E-ből biztosan kijön az egész buli.

2013. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
2013. nov. 23. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!