Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha távolra nem látok jól,...

Ha távolra nem látok jól, akkor közelre nézésnél jobb ha nem hordom a szemüveget?

Figyelt kérdés

szóval távolra homályosan látok, mint tudjuk a szemüveg módosít a képen, hogy a szem ne erőlködjön összerakni az agynak.

de ugye ha közelre nézek, ahova meg tökéletes a látásom, akkor a szemüveg azt torzítja, magyarán olyan, mintha egy jól látó venne fel szemüveget, ami meg egyértelműen roncsolja a látást. én esetemben a közellátást.


mivel a szemem szeretném pihentetni (mert az utóbbi időben nem hordtam szemüveget és romlott a látásom) ezért most majdnem mindig rajtam van, de most gondolkodom, hogy pl számítógépezés mellett, jobb ha nincs rajtam? mert ugye az közel látás. de vezetéshez meg pl jó lenne használni, mondjuk ott a periférikus látás korlátozásával van bajom, de az megint más dolog.


2013. nov. 15. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb ha hordod

(Esetleg szemműtét)

2013. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül javasolja az orvos a szemüveget
2013. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2013. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

25 vagyok

de ismétlem közelre jól látok! a szemüveg minuszos, távollátó!

kétlem, hogy szemüvegben kellene pl olvasnom. indokolna valaki?

2013. nov. 15. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!