Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Látássérülteknek (lényegében...

Látássérülteknek (lényegében vakoknak) MP3 lejátszó, amit könnyű kezelni? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Előbb már feltettem egy kérdést karácsonyi ajándék ötlet terén, de úgy fest a megoldás egy tonnányi hangoskönyvvel feltöltött mp3 lejátszó lesz karácsonyra. Viszont érdekelne TAPASZTALAT, hogy melyiket könnyű kezelni vakoknak. Mivel magam is informatikai eszközök kereskedelmével foglalkozom, ezért bejutok nagykerekbe, tehát elég a pontos típus, vagy, hogy mire érdemes odafigyelni, mivel ilyen készüléke még nem volt, az pedig ami nekem egyszerűen kezelhető, az neki lehet korántsem olyan egyszerű. (korábban telefonokkal már jártunk igy, hogy ez biztos könnyű lesz... aztán mégsem)

Legjobb olyan lenne, amin fizikai gombok vannak, a következőekkel: bekapcsolás, lejátszás/pillanatállj, KÖVETKEZŐ szám (azaz ugye könyv). Illetve kikapcsolás után ugyan ott kezdi ahol abbahagyta (!!!! ez egy 10 órás könyvnél elég fontos ugye). Illetve akkumulátor idő is számít.


2-3 ezres vackokat hanyagoljuk alapból. Sony walkmanekkel jó a tapasztalatom, ügyfelek szerették anno, főleg a kristálycsepp formájú nyakláncos változatot, de olyat már nem kapni, pedig azt könnyű volt kezelni egy tekerővel.


Várok minden hasznos ötletet. Köszi :)



#mp3 #ajándék #vak #látássérült #könnyen kezelhető.
2013. dec. 8. 16:29
 1/1 Steve coach válasza:
Üdvözöllek! Sikerült megoldani annak idején azt a kérdést? Szeretnék én is egy olyan lejátszót, amelyet leírtál a kérdésben - 89 éves kevéssé látó anyósomnak. Ha tudsz valamit ajánlani, kérem hogy írjad meg. Üdvözlettel István
2023. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!