Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Allen Carr módszerével tényleg...

Allen Carr módszerével tényleg nevetségesen könnyű a leszokás a cigiről?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok? Most kezdtem el olvasni a könyvet, és valamiért úgy érzem, hogy ez úttal sikerülni fog abbahagyni.
2013. okt. 11. 17:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tényleg nevetségesen könnyű volt :D sokszor próbáltam előtte, 1-2napnál tovább "nem bírtam". aztán rávettem magam, elolvastam a könyvet, és tényleg, mintha nem is lettem volna függő, úgy hagytam abba, hogy kb elvonási tüneteim sem voltak, egyszerűen nem volt kérdés, hogy most akkor rágyújtsak-e vagy nem, hanem az utolsó cigi eldobása után tényleg azt éreztem, hogy akkor én mostantól egy nemdohányzó ember vagyok, hiába 10perce még cigiztem, éreztem hogy most ennek vége, és nem kell többé a cigi. Ennek már lassan két éve, és semmi hiányát nem érzem, nem is jött fel bennem sosem, hogy esetleg hiányát érezzem :)

Ha úgy érzed hogy ez a "próbálkozás" most más mint a többi, és sikerülni fog, akkor nagyon jó úton jársz, szerintem is sikerülni fog most neked

2013. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Valóban az. Nem hittem benne, de úgy voltam, hogy miért is ne, veszteni valóm úgy sincs. Aztán alig vártam, hogy végre letegyem :) A könyv valójában abban segít, hogy egy teljesen más legyen a hozzáállásunk, mint eddig. Nekem nagyon bejött.
2013. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

De jó ezeket olvasni:) Most egyébként ott tartok, hogy érjek már a könyv végére. Csak nem akarok sietve olvasni, nehogy kimaradjon valami fontos részlet:D Nagyon izgatott vagyok:)

Holnap be is fejezem ha minden jól megy:)

2013. okt. 11. 19:23
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
nem állítanám, hogy nevetségesen könnyű, de annak aki tényleg le akar szokni, ad egy olyan pozitív gondolatmenetet (agymosást) ami jelentősen megkönnyíti, de aki azt állítja, hogy egyik pillanatról a másikra megszűnt minden sóvárgása, az kamuzik... én 2 éve nem bagózom, ez a könyv sokat segített, de az első fél évben, kávé, alkohol, nagydolog, meg ilyenek mellé iszonyatosan hiányzott.
2013. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm is a könyv segítségével hagyta abba, és ő is esküszik, hogy nem volt sóvárgás. Azt mondta, ha ilyesmit éreznék, akkor olvassam el újra a könyvet, mert azt jelenti, hogy nem teljesen értettem meg elsőre mindent. 1-2 fejezetet neki is újra kellett olvasnia saját bevallása szerint.

Most már extra kíváncsi vagyok. Az egyetlen dolog amiért nem teszem le most rögtön a cigit az az, hogy azt írta ne hagyjam abba amíg a végére nem érek az olvasásnak:)

Szinte már hallom a barátok/kollégák szövegeit: "na majd kíváncsi leszek 1 hét múlva hogy bírod" stb rosszmájú megjegyzések:)

2013. okt. 11. 21:44
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

"de aki azt állítja, hogy egyik pillanatról a másikra megszűnt minden sóvárgása, az kamuzik..." - jaja, akinek egy picit is könnyebb volt mint neked, az hazudozik össze vissza, persze hogy nálad jobban senkinek sem ment, csak sok a szemét hazug.. :)



Nekem tényleg nem volt. Nem azért mert jobb vagyok annál, akinek a könyv mellett is nehéz leszokni, hanem mert szerencsém volt. Amúgy is, név nélkül miért hazudnék? Ha nehéz lett volna, azt mondanám. Azt is beismerem, hogy előtte bármivel próbálkoztam, nem ment. Ezzel meg tényleg új embernek éreztem magam, már első naptól kezdve, és akkor mivan? Lehet köpködni meg hazugnak nevezni. :) attól még így volt.


Én akkoriban még sokat jártam bulizni, és első héttől kezdve (ha jól emlékszem 2 vagy 3 nap után) elmentem, és jól berúgtam. Nem gyújtottam rá, mert nem kellett. De biztos most is csak hazudok. :D

2013. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A könyv valóban nagyon jó, én is olvastam.


Viszont a kérdésedre válaszolva, Allen Carr is írja az elején, hogy csak akkor érdemes nekikezdened, ha nyitott vagy és elkötelezed magad az iránt, amit olvasol. Különben semmi értelme nincs, mint ahogyan egyetlen más könyvnek sem, ugyanis attól mert megmutatják az utat, még mindig neked kell járnod rajta. Egy jó könyv maximum annyit tud tenni, hogy egy más szemszögből mutatja meg az adott dolgot és rávilágít olyasmire, amire te lehet soha nem gondoltál- és ezzel segít, hogy fejben egyszerűbb legyen a dolog, de a megvalósítás része még mindig a tiéd.

2013. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
A módszer lényege az, hogy elmagyarázza, hogy a cigizés abbahagyása nem veszteség és egy szép időszak lezárása, hanem egy tökéletesen értelmetlen rabságból való szabadulást jelent. Elmagyarázza, hogy a dohányzást a világon semmi sem indokolja, a nyugtató hatás csak egy illúzió. Tökéletesen igaza van, végig emellett a gondolat mentén halad, lényegében szépen kivezetheti az olvasót a bagózásból, ha az hagyja magát manipulálni. Nem túl kemény függőknek tökéletes megoldás lehet, erősebb, régebbi dohányosoknak határozottan szükségük van orvosi segítségre, esetleg átmeneti nikotinpótlásra is.
2013. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
11-én még aznap elolvastam a könyvet, azóta, bizton állíthatom, hogy egyáltalán nem hiányzik a cigi. Több mint 10 éve dohányoztam napi 1 dobozzal. Semmilyen elvonási tünetem nincs, szerintem semmi szükség a cigiről való leszokáshoz orvosi segítségre. Nagyon élvezem a leszokás folyamatát, ahogy visszatért a szaglásom teljes egészében, más a hangom, illatos vagyok, nyugodt, és szabadnak érzem magam. A szokásos negyedéves véradásnál pedig láttam, hogy megdöbbentően más színe van a véremnek. Ez is boldogság volt:) Még az sem tántorított el, hogy közben felmondtam, és most kereshetek munkát. Szerintem aki képes az értő olvasásra, annak nincs szüksége további segítségre, főleg nem nikotinpótlásra. Nagyon elégedett vagyok az eddigi eredményekkel, és ha ebben a stresszes helyzetben sem nyúlok a cigarettához (mert nem érzem szükségét), akkor már nem hiszem, hogy jöhetne bármi ami visszataszít a mélybe:D Rég voltam ilyen boldog és magabiztos. El sem hiszem:) Ja és azóta már volt egy hétvégi iszogatás is, és semmi visszaesés:) Minden dohányosnak csak ajánlani tudom innentől kezdve.
2013. okt. 18. 11:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
múlthéten egy házibulin iszonyat részegen elfogadtam egy haveromtól egy szál cigit, 2 év nemdohányzás után, meg is lepődtem, hogy nem is kapar, meg semmi simán elszívtam... másnap mikor felébredtem, éreztem azt a borzalmas kibírhatatlan undorító ízt a számban, és még 3 napon át, és csak nagyon nagyon lassan kopott ki a pofámból... az biztos, hogy én még egyszer ilyen hülyeséget nem csinálok...
2013. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!