Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas a koleszterinem. Mit...

Magas a koleszterinem. Mit egyek, amit könnyű elkészíteni? (Kamionsofőr vagyok)

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Mihez képest magas?


Érdekes kijelentés, mivel én még sosem láttam ebben hiteles referencia értéket. A kérdésed kb. annyit tesz (számomra), hogy "van koleszterinem".


Oké, nekem is, egészségedre. Nagyon fontos tápanyag, nemi hormonok és a d-vitamin alapja, sejthártya építő vegyület.

2013. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A lényegre nem válaszoltam.


Az ember hús és zöldségevő, félig ragadozó, félig gyűjtögető élőlény.


Tehát húsételeket egyél, mondjuk.. zöldségekkel, esetleg gyümölcsökkel. Szerintem ezeket könnyű elkészíteni, bár én nem szoktam nyersen enni (lehetne), gyorsan megfőzöm/sütöm, zöldségeket is sokszor párolom.. oszt csók.

2013. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Magas koleszterin szint nincsen. Ez nem olyan mint a érnyomás, hogy van normális és attól eltérő koleszterinszint. Minden embernek más a koleszterin szintje és az az egészséges érték ami neki épp van.


A koleszterinből a szervezet többek közt D vitamint, és stresszhormont állít elő. A koleszterin az élethez nélkülözhetetlen.


Namármost, a koleszterin jelentős részét maga a szervezet állítja elő a májban, egy másik elenyésző része viszont a táplálkozással kerül be. Amennyiben a táplálkozással kevesebb koleszterint viszel be a szervezeted elkezd több koleszterint termelni, hogy az általa normálisnak tartott értékre álljon be. Ezért nem tudod azt a táplálkozással befolyásolni. (szerencsére)

2013. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Érdekes kijelentés, mivel én még sosem láttam ebben hiteles referencia értéket."


Nem is fogsz. Koleszterinszintben nincs alacsony és magas érték, csak normális van.

2013. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez sok mindent megmagyaráz :D
2013. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Meg. :)
2013. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy a 3. írta.

Sok orvos rábeszélne a koleszterin csökkentő gyógyszerekre, ami tök felesleges, és ezek gyógyszerek ugy tönkreteszik a májat, minta sívó alkesz lenne valaki.

Csak erről nem szól az írás.

2013. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Orvos mondta, hogy diétázzak, mert a vérvizsgálat során találtak valamit a véremben. Tablettát is írt ki rá: Atorvastatin Actavis 20mg


Sofőr vagyok, ezért nincs időm mindig ételeket készíteni, és nem tudom mit egyek, amit egyszerűen elkészíthetek.

2013. nov. 19. 18:12
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
A koleszterin termelődését a szervezet szabályozza, étkezéssel csak kismértékben lehet hatni rá. Ha magas, /feltételezem , hogy ezt laborvizsgálat állapította meg /akkor feltétlen gyógyszeres kezelés kell, pl. Atorvastatin, mert a koleszterin lerakódik az erek falára és törékennyé teszik őket. Ez pedig agyvérzéshez vezethet. A magas koleszterinszint a sztoke egyik kockázati tényezője. Ha súlyfelesleg is van, az súlyosbítja a kockázatot. Koleszterin csak növényi eredetű ételeben nincs, tehát díétához alkalmasak.
2013. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"/akkor feltétlen gyógyszeres kezelés kell, pl. Atorvastatin, mert a koleszterin lerakódik az erek falára és törékennyé teszik őket.."


Igen, ezt a kamudumát ma minden élő ember ismeri, a húsevő ember beteg lesz a húsban lévő zsírtól. És persze a gyógyszeripar HALÁLOSan jó világmegváltó termékei az egyetlen megoldások.


Ez olyannyira röhögséges, hogy nem is értem mennyire lehet degenerált egy orvos, hogy ezt beveszi és képes visszamondani, hangoztatni.. magas koleszeterinszint és szív-érrendszeri betegségek: csak még hiteles tanulmányok nem születtek erről, de már a gyógyszer megvan rá :D


ÉBREDJÜNK MÁR FEL! Nem kell bedőlni minden kamunak, félelemkeltésnek. Az ember (félig) húsevő, nyilván nem a zsírevés okoz majd betegséget. A koleszterinszintről pedig legalább 3-4 válaszoló erősítette meg, hogy nincs összefüggésben betegségekkel, és valószínűleg ezt alá is tudjuk támasztani. Ahogyan ennek ellenkezőjét nem lehet alátámasztani, legfeljebb lehet idézni dr. XY gyógyszerlobbista szövegét a témáról. Ami csak egy szubjektív véleménynyilvánítás csupán.. De nem bizonyíték.


Kérdező, egyél zöldséget és sült csirkét. Ennyi.

2013. nov. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!