Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem hiszi el az apám?...

Miért nem hiszi el az apám? Azt hiszi hogy hazudok, vagy mi?

Figyelt kérdés

Kb. Fél éve elmentünk szemészetre magyarországon és azt mondták hogy kell szemüveg. (0.5 ös ) de nem vettünk, mert külföldön élünk és pár nap múlva indultunk is volna haza.. Itt meg elmaradt, nem akartam hogy vegyünk, meg a szemészetes néni is mondt hogy a 0.5 nem nagy szám. Gondoltam nem olyan fontos...

De azóta kezdem érenzi hogy sokkal rosszabbodott a szemem. Tegnap megkértem anyukámat hogy odaadná e a szemüvegét e tévézéshez, mert nem láttam jól. Azt még megjegyezném hogy 2 m re volt tölem a tv. ( most elöször vettem fel anya szemüvegét, sosem szoktam ) Anya nem szokta hordani, mert kontaklencsét hord, úgyhogy felvettem. Sokkal jobb volt. Már nem volt olyan homályos. Ma meg megkérdeztem apától hogy felvehetem e most, mert úgy sokkal jobb... Erre ö elkezdi hogy nehogy romoljon aztán a szemed, meghogy csak ronthatsz vele... Kérdeztem töle hogy mi az hogy ronthatok vele amikor enkem is szemüveg kéne??és anyának is 0.5 ös van!? Összevesztünk. Ja! És ne ma tv töl rossz a szemem, mert nem vagyok valami tv mániás... Mindíg csak este szoktam nézni a családdal, mint általában... Serintem csak örököltem. Itthon szívesen hordanám a szemüveget, de így nem szívesen, ha apám "így" nem veszi jó szemmel... 14 L


2013. dec. 14. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Apukádnak igaza van, a szemüveget egyénre szabva készítik, a lencséket egyedileg csiszolják. Menejetek el csináltatni egyet.
2013. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de nekem is 0.5-ös van, de a tv nézést egyáltalán nem befolyásolja. Pedig én kb 5 méterre vagyok tőle.
2013. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csináltassátok meg a szemüveget. Talán érdemes lenne új vizsgálat alapján készíttetni. Azzal még jobban látnál.
2013. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!