Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha jelenleg is kontaktlencsét...

Ha jelenleg is kontaktlencsét hordok, tudok vásárolni lencsét orvosi papír nélkül? Esetleg ez boltonként változó? (lent tovább)

Figyelt kérdés

Régóta k.lencsés vagyok, tehát tudom hányas a szemem (de csak ennyit), mindig a szemdokimnál vettem meg a lencsét. Egy olyan fajtát, amit 1x kerestem Budapesten is, de mindenhol azt mondták, ők ilyet nem tartanak. (nem speciális lencse, csak azt a márkát nem tartották)

Szemészhez kell mennem újfajta lencse vétele előtt? (Most messze lakom a korábbi szemdokimtól)


2013. dec. 17. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell. Lehet interneten is rendeni. De csak a lencse erossege nem eleg hozza.
2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, tudsz. Ez az egyik legolcsóbb magyar portál, és ami külön jó, van "PickPackPont" opció, szóval a szállítás 1000 ft-nál olcsóbb.

2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A lencse "erőssége", és egy bázisgörbületnek nevezett tulajdonság ismerete kell hozzá egyébként. A bázisgörbület gyak. a szemgolyód görbülete. Ha astigmiás vagy, akkor annak az adatai is kellenek. Az bonyolultabb.
2013. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mit kellene még tudnom a vétel előtt? Az orvosom soha semmi extra adatot nem mondott. Még az lenne a gondom, hogy valami újfajta lencsét kellene vennem, mert olyat nem igazán találok, amit az orvosomnál veszek. Egyáltalán honnan tudjam, milyen lenne jó? Eddig olyat hordtam, ami 3 hónapos volt. ilyet pl az előző linken sem láttam.
2013. dec. 17. 19:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Nemigen tudsz mást tenni, mint próbálkozni. Ha írsz nekik, akkor sztem tudnak alapvető dolgokat mondani a lencséről, amit kinéztél (pl nedvességtartalom vagy ilyesmi, meg hogy hogy szokták mások bírni), de mindenki szeme mást és máshogyan bír.
2013. dec. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lencsedoboz? Lencse eredeti tartója? Ezeken rajta vannak az adatok.
2013. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs ilyenem. Na jó max felhívom az orvost. Csak hát az nem gáz hogy megkérdem, hogy aztán ne nála vegyem meg? Lehet meg sem mondja a kis asszisztens
2013. dec. 17. 19:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden hónapban elmész lencséért? És ott berakod?
2013. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3 havonta mentem, és 1 pár lencsét vettem 3 hónapra (naponta rakom be.. nem tom mit számít ez :) ). De mint mondtam, már nem szeretnék menni, szóval ezért érdekelt, hogy keressek-e új orvost ahol most élek, vagy vegyek valamit randomra :)
2013. dec. 17. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Random, a görbület ismerete nélkül ne vegyél. Rossz esetben használni se fogod tudni. A legegyszerűbb, ha elmész egy optikába, és ott közlöd, hogy csak a kontaktlencse-vizsgálatot szeretnéd. Ez általában 1500-2000 Ft, amit elengednek, ha náluk veszel lencsét, de külön is van ez a lehetőség, úgyhogy mondd, hogy csak a vizsgálatot kéred, és kész.
2013. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!