Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen kontaktlencsét viselni?

Milyen kontaktlencsét viselni?

Figyelt kérdés
Most szemüveges vagyok,de szeretnék kontaktlencsét,és szeretném ha vki leírná a tapasztalatait a kontaktlencsével kapcsolatban.
2008. júl. 14. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
szia. erre én is kíváncsi vok :) és is szemüveges vok, de én nem is nagyon szeretnék lencsét... kicsit (vagyis nagyon...) félek a szembe nyúlkálástól, meg ilyenek...
2008. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

El sem lehet mondani a különbséget:) Tökéletesen látsz oldalra is, nincsenek homályos foltok a látóteredben:) Nem csúszkál a szemüveg... Tök jó érzés:)


Persze meg kell tanulni jól feltenni, mert ha valami alá kerül "szösz" vagy ilyesmi, vagy ha fordítva teszed be, akkor szúr. Olyasmi érzés, mint amikor szempilla kerül a szemedbe. De akkor kiveszed a lencsét, leöblíted (ha erre alkalmas folyadékod van) és mehet vissza.

A pontos felhelyezést, és a használatát úgyis el fogják neked mondani az optikában :)

Egyébként nem is érzed, hogy ott van!


Szerintem próbáld ki, adnak úgyis próbalencsét, azt 2-3 hétig hordhatod, de tuti, hogy rá fogsz kattani a lencsehasználatra ;)

2008. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Hihetetlen jó érzés, mintha tökéletesen látnál! Mindent élesen látsz, addig amíg a szemed ellát! Nekem mikor berakták a próbalencsét úgy néztem mindenfele, mint aki most csodálkozott rá a világra. :) Csak elég drága mulatság... :(
2008. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jo erzes csak meg kell szoknod hogy kell berakni. nagyon kenyelmes nem is erzed hasznalat kozben. nekem mar nehanyszor begyulladt a szemem belement valamikis darab a lencsebe es az sebet csinalt a szememen szellel szemben vigyazni kell nekem igy kerult bele vmi, mivel nekem este ki kell vennem amikor elfelejtem szornyen begyullad a szemem es masnapra olyan piros mint a nyuszinak :) elegge draga de mindent meger az hogy tokeletesen latok..fantasztikus erzes =) amugy nekem Magyarorszagon az optikusom nem engedett venni aztan kikoltoztem spanyolorszagba ahol egy vizsgalat utan megis adtak!.meg csak 15 leszek de itt kortol fuggetlen. szoval ajanlom mindenkinek!! :D
2008. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
szuper érzés lencsét viselni :) amikor előszö betettem a szemembe, éreztem egy picit, de aztán annyira megszoktam, h már nem is érzem. ezerszer jobb mint a szemüveg, ugyanis oldalra is tökéltesem látsz vele. csak ajánlani tudom!
2008. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
88%

Nagyon jó érzés, szinte felszabadulsz! (Vagyis megszabadulsz a szemüvegtől). Ha előírás szerint használod (nem tovább, mint megengedett) észre sem fogod venni, hogy bent vannak. Hordhatsz napszemüveget, teljes lesz a látószöged, és tényleg azt hiheted, hogy tökéletes a látásod.

Az Optikában el fogják neked mondani, hogy hogyan kell használni, tisztítani, mikor kell cserélni, stb. Pár dologra tényleg nagyon kell figyelni (ne rakd be fordítva, mindig tiszta kézzel nyúlj a lencsékhez, rendesen legyenek tisztítva, stb.), de ezek mellett is nagyon jó érzés.

2008. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Első pár alkalommal még érzd, hogy ott van a kontaktlencse. De ha megszokott észre sem vszed,hogy van ott valami.
2009. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Igen nekem is kellett 1-2 nap/hét hogy ne érezzem kicsit nehezebbnek a szememet, de azóta 9 éve tökéletes. Sőt, ha megteheted anyagilag, később áttérhetsz a night&day nevűre, amivel alhatsz is (nekem például hatalmas áldás hogy filmre alhatok el haha). Persze hetente egy éjszakára érdemes azt is kivenni, de belefér. Én ilyet hordok legalább 4 éve, és tényleg eszembe se jut szinte soha, hogy nekem rossz a szemem.

Egyébként nem tudom mi ez a korhatár, nekem 15 évesen volt először, és szemész szakorvostól vettem akkor is.

2009. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgyszntén csak ajánlani tudom. Még a próbalencse van bennem, 3 hete, de már megtanultam a ki és betételét is már az is egy pillanat alatt megy. Sokkal jobb a szemüvegnél, már függő lettem :)
2010. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 4 napja vettem, de nagyon kellemetlen, már megbántam :(
2011. jún. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!