Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A miópia (rövidlátás) gyógyíth...

A miópia (rövidlátás) gyógyítható?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szemüveget kell viselni, de mennyi ideig? Életem végéig vagy egy bizonyos idő elteltével a szemüvegtől helyrejön?

2013. dec. 20. 17:22
 1/3 anonim válasza:
Lézeres szemműtéttel gyógyítható sok esetben. De ez egyrészt költséges (pár százezer Ft), másrészt ennek is (mint minden műtétnek) van kockázata. Ráadásul nem mindenkinél sikerül ugyanolyan hatékony eredményt elérni. Hallottam már olyanról is, akinek rosszabb lett a látása a műtét után. :(
2013. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szemüvegtől nem gyógyul meg, az csak egy segédeszköz, amivel látsz. A kontaktlencse ugyanilyen. Vannak különböző szemtornák, egyesek állítják, hogy elmúlt tőle a rövidlátásuk, mások meg azt mondják, hogy hülyeség. Lyukszemüveg dettó.


Műtéttel valóban lehet rajta segíteni, de 40-50 éves korodban akkor is újra szemüveged lesz valószínűleg (olvasószemüveg). A műtétnek is van kockázata, kis valószínűséggel meg lehet vakulni. Ez nagyon ritka, de benne van a pakliban. A legtöbbeknek jól sikerül.

2013. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
23 vagyok, de csak egyik szememmel (jobb oldalival) vagyok rövidlátó.
2013. dec. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!