Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szemüveges vagyok de kontaktle...

Szemüveges vagyok de kontaktlencsére akarok váltani. Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindenképpen megérte. Sport közeben engem zavart a szemüveg, suliban pedig egyszer a füzetemet kell nézni, egyszer meg a táblát, és ilyenkor nagyobb a fejem mozgása, mint kontaktlencsével, amikor nem kell"egy kereten belül maradni".. jobban fáj a nyakam (bocsi, hogy így írtam le, de így van)

21n

2013. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Viselni megéri, de pénzben sokkal több, mint egy szemüveg, nah meg macerásabb.
2013. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szemüveg macerásabb mint a lencse. A lencsét reggel be, este kivenni kell, ennyi. A szemüvegre odafigyelni, törölgetni, igazgatni, stb. A kontaktlencsével olyan mintha tökéletesen látnál, el is felejtkezel róla nap közbe. Sokkal jobb mint a szemüveg. És szerintem nem is drága. Legalábbis az enyém nem drága.
2013. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. jún. 25. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Nehogy már azt mond, hogy macerásabb levenni a szemüveget, mint betenni a lencsét...
2013. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Drágáról meg: nekem 4-5 évente kellett egy szemüveg, max 30-40 ezer forintért. A lencse negyed évre 5000, plusz ápolófolyadék. Egy évre egy jó 30-as a folyadékkal együtt.
2013. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5: nem azt mondta.. hanem hogy sokkal kényelmetlenebb egy szemüveg mert pl mindentől bekoszolódik és elég nehéz tisztára törölni, oda kell rá figyelni, sportolni nehezebb vagy akár buliban is elég sok hátránya lehet egy szemüvegnek

nekem is kontaktlencsém van és nem olyan nagy dolog betenni meg kivenni, sokkal jobb mintha szemüveg lenne az arcomon

2013. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igazából nagyrészt én is azért akarok kontaktlencsét, mert sportolok, mindig koszos lesz, bepárásodik, rászárad az esőcsepp, nem tudok fekve TV-t nézni, mert akkor eldeformálódik.... meg igazából fényérzékeny a szemem, de napszemüvegbe meg nem látok... :D
2013. jún. 25. 21:25
 9/11 anonim válasza:
Nekem közel egy éve van és határozottan megérte! :) Nos az ár..Nekem kb. minden évben új lencsét kellett venni (és akkor már új keretet is csináltattunk/vettünk, szóval minden évben egy komplett új szemüveg) ráadásul szörnyű a dioptriája a szememnek szóval nekem valahogy jobban megéri a kontaktlencse. Egyébként meg lehet netről is rendelni(ott olcsóbb). Persze először mindenképpen menj optikushoz :D Határozottan praktikusabb! Nem kell állandóan vigyázni nehogy leessen, összetörjön, az esőben nem kell a vízcseppekkel "harcolni" :) Arról ne is beszéljünk, hogy a tesiórák sokkal jobbak. És amúgy tényleg olyan mintha nem is viselnéd. :) (14/L)
2013. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 5 éve használok kontaktlencsét, kiterjesztett viselésű, így elég hetente kivenni (igen, benne is lehet aludni...), szerintem ezerszer jobb, mint a szemüveg és nem is kerül sokba (10 ezer/félév + folyadék)...
2013. jún. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!