Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet ez? A a látóterem...

Mi lehet ez? A a látóterem bal széle (úgy 30%-a) elmosódott, mintha remegne, rezegne, és mintha a környezetem amit nézek egy nagyon durván vízfestékkel rajzolt kép lenne ami teljesen elmosódott. Ehhez tudom hasonlítani. Mitől lehet ez vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Volt már párszor ilyen, kb fél óráig tart és nagyon zavaró..
2014. jan. 5. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég fejfájós vagyok és gyakran nálam a fejfájás(migrén) ilyen látótér kieséssel kezdődik. Az agyi erek szűkülete okozza nálam,de lehet pl.agydaganat tünete is. Mindenképpen szükség lenne egy neurológiai kivizsgálásra,CT-re,MR-re. De ezt a neurológus úgyis tudni fogja. A háziorvosdhoz menj el,mert a neurológiára is kell beutaló.
2014. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is migréntől volt ez anno. Menj el orvoshoz.
2014. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok fejfájós. Havi maximum egyszer fáj a fejem, igaz akkor nagyon erősen.
2014. jan. 5. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy furcsa,de a migrén nem mindig jár fejfájással. Remélhetőleg "csak" ennyi a bajod,de mindenképpen kell egy kivizsgálás!
2014. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát szerintem szemészeti problémára gyanakszom, lehet akár magas szemnyomás is, ami igen komoly betegség! Szemészetre kellene menni!!!
2014. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak látótér kiesésed van,nem kíséri a szemek fájdalma,pirossága,keménysége,akkor biztos,hogy nincs szemnyomás emelkedésed. Az ilyen jellegű látótér kiesések nem szemészeti eredetűek,hanem az agy hátsó területének gátlására jellemző.
2014. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sokat fáj a szemem, és reggelente mindig vérben van. Ha felkelek tegyük fel kilenckor, akkor van dél mire teljesen elmúlik.


Jövőhéten megyek orvoshoz, a héten nincs időm rá.

2014. jan. 7. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Még megjegyezném, hogy a magas szemnyomás nem mindig okoz tünetet (nyitott zugú glaukoma), és emiatt alattomos, mert csak akkor veszik észre sok esetben, amikor visszafordíthatatlan látásproblémát okoz. Sajnálom, hogy nincs ideje elmenni a héten, mert ha ez mégis galukoma, akkor azt kell mondjam, hogy orosz rulettet játszik. Csak abban bízom a szeme érdekében, hogy ez migrén...
2014. jan. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!