Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Macerás lenne nekem a kontaktl...

Macerás lenne nekem a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
8 éves korom òta szemüveges vagyok de már nem szeretnék az lenni. Most 14 vagyok. Sokàig tartana megszokni? Dioptriás k.lencse is lehet színes? Nem fájdalmas a használata??

2014. jan. 9. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 13 éves korom óta hordok lencsét(15 éve). Szerintem egyáltalán nem tart sokáig megszokni. Pár nap az egész.

Ezek a mai jó minőségű szilikonlencsék nagyon kényelmesek.


Ha minden jól csinálsz, akkor nem szabad fájnia. Néha kellemetlen ha kiszárad a szemed, de arra ott van a műkönny. Ki is tudod venni és akkor felveszed a szemüveget.


Az a legfontosabb, hogy a higiéniai szabályokat betartsd, évenként járj kontrollra és akkor nem lehet semmi baj.


Dioptriás lencse is lehet színes!


Mindenképpen szakembernél, szakboltban vásárolj. Ott tudnak segíteni, elmondják a fontos dolgokat és megtanítják a lencse használatát, nem utolsó sorban olyan lencsét adnak ami neked a legmegfelelőbb. Lencséből nem feltétlen ugyan akkora dioptria kell, mint a szemüvegből, és nem minden, hogy milyen az oxigén áteresztése, görbülete, hányszor használatos stb stb...

2014. jan. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* nem mindegy...
2014. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyi a gond hogy a szüleim nem nagyon akarnak beleegyezni :( az jó ötlet hogy ha én már az ofotértben próbálok lencsét meg minden és magamnak kifizetem és ha jó lesz akkor a továbbra már a szülők is fogják engedni (remélhetőleg)?? :)
2014. jan. 9. 13:12
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, de aztán rendeld az eoptika.hu-ról, mert iszonyatosan drága az ofotértben.:)
2014. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: és akkor honnan fogom tudni hogy nekem milyen kell? :)
2014. jan. 10. 15:27
 6/10 anonim ***** válasza:
hűt tudod hány dioptriás a szemed, nem?:D
2014. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ööö hát nem :D a szemészeti papírra hol van ráírva? :D és honnan fogom tudni hogy mekkora görbületű kell? :)
2014. jan. 10. 16:17
 8/10 Foxbrain válasza:

2 éve hordok lencsét, 10 évig voltam szemüveges. Imádom, nagyon jó. Volt, hogy nem figyeltem rá eléggé, és kötőhártya gyulladást kaptam, és a szaruhártyám is begyulladt. Kaptam rá krémet, elmúlt. 1 hétig pihentettem, szemüveg volt rajtam, elmúlt, és visszatértem a lencséhez.

A görbület, meg a cilinder nem a te dolgod, hanem az optikusé. Elmész, megmondod, hogy lencsét szeretnél, megvizsgálják a szemed, és ennyi. Könnyű betenni, könnyű kivenni. Boldoggá tesz, magabztosabbá:) Én csak ajánlani tudom.

2014. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először menj el a szemorvosodhoz, ő rá hallgass. Aztán válassz egy szimpi boltot. Nekem nagyon rossz a szemem, és semmi gondom nem volt 4 év alatt. Full HD-ban látok:D
2014. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csütörtökön voltam szemészeten és azt mondta hogy ha nagyon szeretném akkor lehet, de sok figyelmet igényel :) és az ahol veszem a k.lencsét ott lehet próbálni hogy melyik a jobb? :)
2014. jan. 12. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!