Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencse ritkán...

Havi kontaktlencse ritkán hordva? (részletek inkább lent)

Figyelt kérdés
A decemberi párat hó közepén nyitottam ki, viszont talán 5-6 napon használtam, plusz újév óta is kb. ennyiszer volt rajtam, közben a tartóban pihen, amiben ha napokig nem használom, úgy is cserélem időnként a folyadékot. Nyilván nem szentírás az az egy hónap, de így, ilyen ritkán hordva rá lehet még húzni pár hetet hasonló, heti 1-2 napos használattal v így se érdemes kockáztatni vele?

2014. jan. 17. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

NEM! A kontaktlencse az élettartama alatt elveszíti a nedvességtartalma egy részét. Akár használod, akár nem. Nagyon egészségtelen a szemnek a túlhordás, úgyhogy nem ajánlanám. (A rossz hatásait persze nem azonnal fogod észrevenni. Sajnos, én is hordtam kicsit túl a sajátjaimat, nem nagyon, de így is eléggé tönkrevágta a szemem hosszú idő alatt, már nem is hordok lencsét emiatt.)


Ha ilyen ritkán használod, napi lencse jobban megérheti a számodra.

2014. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okay, hát akkor ez kuka... Jja, decemberre tényleg elég lett volna napi, de a fene tudta, h így alakul.
2014. jan. 18. 09:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán rá lehet.

Én rá szoktam húzni még 2-4 hetet a viselésre, és nem szokott gondom lenni vele. Pedig én napi szinten használom.

Amúgy milyen fajta a lencséd?

2014. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami fontos lehet, ha nem hordja a havi lencsét valaki minden nap, legalább 2 naponta a folyadékot nem árt cserélni a lencsén, hogy a baktériumok elszaporodását megakadályozzák!!!
2014. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaja, a folyadékcsere nincs elfelejtve. Air Optix Aqua egyébként (az eddigi legjobb, amit hordtam, 18 óra vele a rekord egyhuzamban)
2014. jan. 18. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!