Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsét beletehetem...

A kontaktlencsét beletehetem egy másik ápolószerbe?

Figyelt kérdés

Régen Sauflon All in One Light ápolót használtam, és maradt benne egy kevés. Egy hete kezdtem el használni a lencsét ebben az oldatban, és már csak pár napnyi van belőle.


Ma vettem egy olyan oldatot a gyógyszertárban, aminek az volt a neve, hogy Avizor i-care All-in-One.


Pár nap múlva tarthatom ebben az oldatban a Biofinity kontaktlencsét? Nem fog gondot okozni ez a hirtelen váltás?

Arra gondoltam, hogy reggel kiveszem a Sauflon oldatból, és este meg az Avizorba teszem. Így talán nem olyan hirtelen a változás a két oldat között.


A két oldat összetétele különböző, nem tudom, hogy ez fog-e gondot okozni majd. Ezt a lencsét nem kell kidobni, ugye? A szemem a Biofinityt bírja, de nincs pénzem kidobálni az alig használt lencsét :D


A válaszokat előre is köszönöm :)


2014. jan. 17. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy gondot okoz mert más a két ápolószer összetétele, de ez csak utólag derül ki. Nem lehet mit tenni, de ha a lencse kényelmetlenné válik, vagy irritálja a szemet, akkor meg kell válni tőle...
2014. jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
nem igazán értek ehhez, bár van kontaktlencsém. de szerintem nem történik semmi. azért kérdezz szakembert
2014. jan. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Beletettem, és másnap estére egy kis fertőzés lett a szememen, szóval a lencsét hanyagoltam egy hétig, amire elmúlt a problémám.

Azóta új lencsét bontottam ki, és nagyon jól tisztít az oldat ;)

2014. febr. 11. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!