Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyha harminc évesen megműtte...

Hogyha harminc évesen megműttetem a szemem lézeres szemműtéttel (rövidlátó vagyok), igaz, hogy 40 éves koromra távollátó leszek?

Figyelt kérdés
Mik a hosszútávú tapasztalatok?

2014. jan. 22. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.


Egyébként szoktak az egyik szemen hagyni -0,5 dioptriát, hogy öreg korodra kevésbé kelljen olvasó szemüveg.


Anyukám megműttette vagy 20 évvel ezelőtt és a mai napig kiválóan lát.


Viszont az öregkori szemromlás szemműtéttől függetlenül bárkit érinthet. Változik, hogy kinél milyen korban jön elő.

2014. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az "öregkori" távollátás előbb-utóbb mindenkit utol ér, valakit 40 valakit 50 évesen. Ez sok mindentől függ: életmód, genetika,közeli munka által igénybe vett szem...

A rövidlátókat ha eléri ez a kor, akkor közelre leveszik a szemüvegüket. Ha a műtétnél hagynak -0,50 dioptriát, szerintem az akkor nem tökéletes műtétnek minősül. Az előttem szóló írta, hogy 20 éve "műtötték" az édesanyja szemét, nos mostanság nem engedheti meg egyik laser-klinika sem, hogy távolra ne korrigálja tökéletesre a látást! Persze az sem mellékes milyen a dioptria. Ha nagyobb, -4,00 Dioptria fölötti, és eléggé elszánt, akkor lehet hogy érdemes belevágni...

2014. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 50 éves vagyok, és már évek óta jelentkezett nálam az időskori szemromlás, de ez nem azt jelenti, hogy az eddigi 9 dioptriám helyett már csak 7 kell távolra, hanem azt, hogy távolra most is 9 kell, de míg azelőtt ezzel láttam közelre is, most már nem látok vele. Azelőtt mindent láttam a 9-essel, most van három szemüvegem: egy 9-es utcára, egy 8-as a számítógéphez és egy 6-os olvasáshoz.
2014. jan. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!