Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, ha a szemüvegem...

Normális, ha a szemüvegem széle torzít?

Figyelt kérdés
Elég magas dioptria, de a lencse vékonyított, a két szélén torzít, ami akkor zavaró igazán, ha egy kicsit oldalra nézek, mivel mindenből kettőt látok. Az optikában azt mondták, hogy kb. 2 hét, mire megszokom, de ez már majdnem letelt, és nem érzek változást. Egyáltalán meg lehet szokni a torzítást?

2014. jan. 30. 15:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hmm, pedig pont ezen gondolkoztam, mikor észrevettem, hogy torzít, hogy talán mégis a magasabb törésmutatójút kellett volna választani, de akkor ezek szerint azzal se jártam volna jobban.

Én amúgy úgy vagyok vele, hogy azért hordok szemüveget, mert szeretnék jól látni, innentől kezdve meg másodlagos, hogy milyen vastag a lencse. Mert most tök jó, hogy nézegethetem, hogy de szép vékony lett, ha a látásomat zavarja a torzítás. Inkább legyen akkor egy kicsit vastagabb, 1-2 mm már nem érdekel, de lássak vele jól. A régi szemüvegem kb. 10 éves, és akkor még "csak" -5-ös lencse kellett, nem is volt ennyire levékonyítva, viszont akármelyik pontjára nézek, ugyanolyan élesen és torzítás nélkül látom a dolgokat. Nekem amúgy szemüveg elsősorban otthoni használatra kéne, esetleg néha vezetéshez, vagy ha leugrom a sarki közértbe, akkor ne kelljen beraknom a kontaktlencsét, szóval ezért is érdekel kevésbé az esztétikai oldala. Vezetéshez viszont így szerintem nem merném használni, mert ha kicsit balra nézek, duplán látok, és azért az balesetveszélyes lehet.

Azt nem tudod véletlenül, hogy az ismerősöd végül milyen lencsét kapott, ami jó is lett neki?

2014. febr. 4. 20:58
 12/22 anonim ***** válasza:
Amikor a piacon megjelentek a vékonyított aszférikus felületű lencsék, a lencsegyártók azt javasolták, hogy jelüljék fel a pupillát a lencsére, és a lencse fókuszpontját a pupilla jelölés alá 4 mm-re csiszolja az optikus, mert így minimális lehet a torzítás. Persze azóta változhatott a lencse felületi kialakítása, és emiatt ez nem bevett gyakorlat, de az is lehet, hogy ha visszamegy kicseréltetni a lencsét garanciálisan, akkor fel kellene jelölni a lencsére, hogy a pupilla hol néz ki, és ennek megfelelően kellene becsiszolni. A nagyobb optikai cégek általában rugalmasabbak, és egyik-másik kisebb optika is, akinek nagyon fontos a minőség és a jó referencia a vevő által. De sajnos vannak olyan optikák, ahol a lehúzásra mennek, és egyáltalán nem segítőkészek bizonyos problémák esetén. Hagyni nem szabad, de ha kell, akkor van hogy erélyesnek kell lenni, hogy segítsenek... Az is fontos, hogy milyen a lencse. Mármint milyen gyártmányú? Ha persze ezt megmondták. Essilor, Hoya, Zeiss? Mert ezek a lencsegyártók is rugalmasak a reklamáció kezelésében. De sajnos a piacon is megjelentek a noname kínai lencsék, amiket sokszor ugyan olyan áron adnak, mintha az valamelyik híres cég gyártaná. Ezeken a bevonat is ócska. Ezeket a lencséket nem lehet csak gy megkülönböztetni, hogy egyes lencséken jel van, mint a zeiss lencséken...
2014. febr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Most olvastam, hogy Hova Nulux a lencséről van szó. Ha végképp nem jut dűlőre, akkor akár a céget is fel lehetne hívni, kihagyva az optikát. A gyár valahol a XV. kerületben van amúgy, ha jól emlékszem. Nekik is fontos a minőség, főleg ebben a gazdasági helyzetben, amikor mindenki a koloncért marakodik! Nem fogják hagyni szerintem. Nekik is van vevőszolgálatuk.
2014. febr. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én a Zeiss-hez is mentem, írtam nekik, nem egy levelet, válaszoltak, hogy szokni kell, stb..


De nekem pl. már visszajött, hogy jól van becsiszolva és jó a lencse is. Az a baj,hogy én nem látok vele normálisan.


Nem jó konfliktusban lenni mással, de tényleg az a helyzet,ami a kedves kérdezőnél is, hogy egyszerűen nem merem felvenni semmilyen közlekedési eszközhöz, még bringára se, nem hogy autóhoz meg motorra. Így is gyalog olyan, mintha 2 feles lenne bennem.


Nem, sajnos nem tudom milyenre cserélték ki neki, balhézott, ott hagyatták vele, szép magyar kifejezéssel, és szó nélkül csere. De én azt hiszem, akármit is mondanak az optikában, egy jó szakembernek tudni kell a probléma okát, és azt is,hogy milyen lencse lenne jó.


Egyébként egy az egybe ugyanezért vettem én is, mint Te! Otthon, néha vezetéshez. Egyébként még olvasáshoz is kényelmetlen, mert a középpont felől fokozatosan és folyamatosan szétfolynak a betűk is. Nem mondom, hogy abszolút nem tudom elolvasni, de a látásélesség nagyon észrevehetően torzul, még egy kis szemmozdulatra is. A tárgyak ide-oda torzításáról meg ne is beszéljünk.


Nem tudom, így belegondolva nem fogom annyiban hagyni, nem ezért fizettem, és tényleg nem a rosszindulat vezet, meg az, hogy kibabráljak az optikával. Szerintem mindketten csak azt szeretnénk,hogy jól lássunk vele, ami a rendeltetése lenne a szemüvegnek.

2014. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szomorú, mert a szemüveg látás javító optikai segédeszköz! (Nem egy cipő, hogy félvárról kellene venni). Tehát jól kellene vele látni. Mert ha torzít, akkor ha az ember vezet, akár elnézhet valamit, és baleset is lehet. Kérdés, ilyenkor ki a felelős? Az optikus? A lencsegyártó cég? Hiszen ez esetben Ön is jelezett, hogy nem jó, elküldték bevizsgálásra, tehát nyoma van annak, hogy még sem használható! Érdekes, hogy akár a lencse gyártó cég nem lépett ez ügyben. mert nekik hogy 2 lencsével több selejtjük van, vagy kevesebb, szerintem nem oszt, viszont egy jó kis per, vagy visszhang többet árthat nekik...
2014. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nekem bemérték a pupillámat, szóval elvileg ez sem lehet probléma.

Szerencsére mikor visszamentem ezzel a problémával, elég segítőkészek voltak az optikában és biztosítottak arról, hogy ha nem sikerül megszoknom a további két hétben, akkor nem fog így maradni a szemüveg. Remélem, hogy komolyan is gondolták. Persze először bevizsgálás, ami szerintem nálam se hoz majd semmi eredményt, aztán utána meglátjuk, hogy mi lesz. Túl könnyen nem fogom hagyni, az biztos. Bár én akciósan csináltattam, így "csak" 40 ezer volt, de azért az is elég sok pénz.

Amúgy olvasásnál nekem is elég zavaró, nem is tudtam sokáig olvasni vele, mert elkezdett fájni a fejem. Ha csak gépezek, tévézek vagy egyszerűen bambulok magam elé, akkor semmi probléma nincs vele, de azért azt nem szeretném, ha a jövőben csak ezen tevékenységekhez tudnám használni a szemüveget.

2014. febr. 5. 18:46
 17/22 anonim válasza:
Sziasztok, Mi lett az ügyből? Hasonló helyzetben vagyok, a bal oldali szememnél ha kicsit elfordítom a fejem torzít, a jobb oldali lencsém viszont egyáltalán nem, pedig az a gyengébb, 7,25.
2016. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem a gyengédebbik szemem -11-es, a másik -9-es. A szemüvegkeretek meg alapból torzítják és kitakarják a látótér szélét. Főleg a négyszögletes formájúak. Ebből adódóan elsőre sose veszem észre a mosogatógépben a világosbarna fanyelű kisebb ebből kifolyólag könnyebben elbújós kenyérvágó kést, mert az mindíg elfordul oldalt a mosogatógép felső kosarának a felső sarkában. Ebből a szempontból jobb lenne a kontaklencse nekem, de anno a félkeménnyel a suliban kamaszként megjártam. Mivel egyesek fellöktek, elgáncsoltak..stb, meg betenni be tudtam, de kivenni nem vagy csak nem mertem). Így maradtam a szemüvegnél.
2018. aug. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Na, mi lett az ügyből? Én is így jártam, most kaptam új szemüveget, eddig nem volt gömbölyű lencséje, hanem hosszabb keretű szemüveg volt, viszont ennél a nagyobb keretű szemüvegnél nem tudom megszokni hogy a szélén torzít, főleg h mindig kellene hordanom, bár eddig nem hordtam az előzőt mindig, így nagyon nehéz!
2019. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi topik, de mi lett az ügyből, min kellett változtatni, hogy jobb legyen?
2022. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!