Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem minősül rokkantságna...

Miért nem minősül rokkantságnak a látásromlás?

Figyelt kérdés

Most szembesültem vele, hogy eltörött a szemüvegem, nélküle kb. 20 centire látok el, de se önkormányzati, se TB támogatást nem adnak, mert a látásromlás és látáskárosodás amíg nem minimum részleges vakság, nem minősül rokkantságnak, sőt semmi hasonlónak, csak egy állapot; nekem meg egyáltalán nincs pénzem újra, a legolcsóbbra sem, a meglévő pedig nem javítható. Pillanatragasztóval van összeragasztva, még forrasztani is próbáltam sikertelenül, és kétnaponta szétesik, ma csak a szerencsén múlt, hogy nem hagytam el az egyik szárát.

Hogy is van ez? Hallásromlás rokkantság, látásromlás divat?



2014. febr. 17. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

a hallásromlás se az a megsüketülésig...

akkor kapsz rokkantságit ha valamid teljesen "elromlott"

2014. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazságtalan az élet.
2014. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keresd fel a Vöröskeresztet, vagy más segélyszervezetet!

Azért nem számít fogyatékosságnak, mert van lehetőség a korrekcióra. A baj az, ha az érintett számára a korrekció elérhetetlen.

2014. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!