Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fényérzékenység miatti látásza...

Fényérzékenység miatti látászavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos körülbelül a gimnázium közepe óta mintha folyamatosan romlana a látásom, bár ez a folyamat mostanában mintha megállt/visszájára fordult volna.

Nagyon sokat keresgéltem az interneten a témában, de valahogy mintha nekem nem az a tipikus látásromlásom lenne, amiről olyan sok helyen írnak.

Én fényérzékenységre és/vagy gyenge szemekre gyanakszom.

Ha elég erős a napsütés, szinte alig tudok egyenesen nézni, mert irritálja a szemem. Ezt én a szemszárazságnak tudom be (ismereteim is ezt támasztják alá), ráadásul sajnos a túlzott stressz miatt állandó "szárazsággal" küzdök. Száraz száj, bőr, így a szememnél sem kizárható a dolog. Allergiás is vagyok; bár már gyógyszert szedek és nincs sok bajom, anno elég sokat dörzsöltem a szemem, ami ahogy olvastam simán kinyírhatja a könnyzacskókat. A szemszárazság pedig egyenes út a fényérzékenységhez, hiszen nincs kellő folyadék a szemen, ami védelmet biztosítana. Nemrég vettem erre egy szemcseppet, és azóta érzem a folyamat megállását/visszafordulását.

A számítógép előtt is sokat ülök (munkámból kifolyólag), így ez sem igazán segít a szememnek a ritka pislogás és a kevés szemmozgás miatt.


Mindezeket támasztja alá legutóbbi tapasztalatom is: most végeztem egy online látásvizsgálatot, ahol "alapból" 0,7-0,9 lett a látásélességem (meg is lepődtem, mert rosszabbra számítottam), viszont! Ha a mutatóujjam és a hüvelykujjam segítségével egy apró karikát formázok (mint az a bizonyos "minden oké" jel, csak kisebb), és azon keresztül nézek, akkor meg 1, 1,25 a látásélességem.

Ezt valaki kipróbálná, hogy nála is így működik-e?

Ezen az oldalon végeztem a tesztet:

[link]


Mindent összevetve én eddig is úgy éreztem, hogy nem látásromlásom van, hanem inkább fényérzékenységem és látásgyengeségem. Nekem a messzi ábrák (egyébként közelre tökéletesen látok) nem elmosódottak... Inkább valahogy azt érzem, hogy gyenge és fáradt a szemem. Egyszerűen ellustul a kevés használat miatt. Hiszen a szemeket is izmok működtetik.


És persze ugye száraz is. Az alapvető stressz miatti szemszárazság, a napi elég sok óra számítógép előtt töltött idő úgy érzem nem csoda, hogy a szemem fényérzékenységeként és gyengeségeként mutatkozik meg.


Szeretnék változtatni a dolgon, de előtte kíváncsian várom mások tapasztalatait/véleményét is!



2014. febr. 18. 11:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként próbáltam már fel ismerős szemüvegét is, de egyáltalán nem volt más a helyzet. Erős szemüvegben teljesen homályosan láttam (gondolom nagyjából ahogy ő lát szemüveg nélkül), gyenge szemüveggel pedig semmi változást nem tapasztaltam.

Ezért is gondolom, hogy az én igazi problémám a fényérzékenység, és mellé a szemeim fáradtsága/ellustulása.

2014. febr. 18. 12:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Azt várod más szemüvegével majd jòl látsz nincs két olyan ember akinek pont ugyan olyan rossz a szeme söt eleve változik az embernek ván hogy kicsit javul ván hogy romlik! Az még nem jutott eszedbe hogy találgatás helyett elmenj egy szemvizsgálatra??? Fölösleges otthon tesztelgetned segíteni ezen csak szemüveggel vagy lencsevel lehet! A fényérzékenységre van szemüveg! Ne találgass hanem menj orvoshoz!
2014. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy elolvastad az egész írást.

Egyébként szerintem egy gyengébb szemüveggel normál esetben némi javulást tapasztalna az ember a látásával kapcsolatban.

2014. febr. 18. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:
nagyon nem midnegy hogy milyen a szemed, lehet plusszos, minuszos avgy cilinderes. hiába veszel fel egy gyengébb pluszos szemüveget ha neked minuszos aszemed, avyg vehetsz fel bármiylet ha nem is kell dioptria hanem csak cilinder van.
2014. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt eddig nem tudtam.
2014. ápr. 24. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!