Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon cikinem érzem a szemüve...

Nagyon cikinem érzem a szemüveget mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma kaptam szemüveget és holnap abba kéne mennem suliba. Egyébként sem vagyok valami szép, de úgy érzem így csak "rosszabb lettem." Van egy srác aki tetszik, bár én neki nem és tudom hogy most végképp semmi esélyem. Félek hogy mit reagálnak rá az osztálytársaim...Hogyan készüljek fel rá vagy nektek mi volt?

2014. febr. 18. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod megszokni, lecserélheted kontaktlencsére, mert így a végén inkább leveszed az iskolában, csak ne lássák. De egyelőre fel sem próbáltad, ne izgulj!

Egy szemüveg öltöztet, ha csinos és illik hozzád. Gondolom nem egy SZTK-keretet kaptál (bár ma már az a "menő"). A fiúról meg nem tudhatod így előre, hogy nem tetszenél-e neki. És ha pont a szemüveges csajok jönnek be neki? Vagy hosszan kifejtette, hogy a szemüveg számára taszító jelenség? Ettől még megváltozhat a véleménye.

Az osztálytársak... ugyan, észre fogják venni, de ha úgy mész be, hogy ettől te nem "rosszabb" lettél, hanem megváltoztál, akkor senki sem fog piszkálni. Fejben dől el minden. Bár én nem emlékszem, milyen szemüvegesként az első nap az iskolában... az első tanítási napomon kaptam szemüveget. :) De a fogszabályzóra határozottan emlékszem. Az addig hosszú hajamat is rövidre vágták, így egyszerre ez kemény változás volt, én is rettenetesnek éreztem magamat a tükörben. De úgy mentem be, hogy kit érdekel? Ez egy darabig nem változik már meg. És nem volt gond. Sőt, a többség igazából észre sem vette, de akik igen, mind megdicsértek, hogy jól áll az új stílus, még a fogszabályzó sem ront sokat. :)

(Azóta is minden új szemüvegnél először kissé izgulok, de eddig sosem kaptam miatta kritikát.)

2014. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a dioptria? Ha csak órán veszed fel, az elég lehet.


Én amúgy ugyanígy voltam. Igazából semmi extra nem volt, nyilván páran vigyorogtak meg odamutattak, amikor először meglátták, de aztán hamar dobták a témát, viszont én annyira beparáztattam saját magamat az egész dolgon, hogy aztán nem hordtam a szemüveget egy jó ideig... butaság volt, de hát ilyenek a kiskamaszok.


És így utólag rájöttem, hogy az egész azért volt, mert rossz keretet választottam/választottak nekem. Én se vagyok valami szép, de bizony van olyan, amilyen jól áll, mindenkinek, tehát neked is van ilyen. :) Néha napokig kell keresni.

2014. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 1 éve kaptam a szemüvegem másnap abba mentem iskolába észre se vették rajtam a szemüveget, amíg nem mondtam, mert annyira illett hozzám. Ne szégyelld magad, ha jól áll a szemüveg rajtad, akkor biztosan nem gúnyolnak ki, aki meg kigúnyol annak meg mond meg, ha sokáig tv-zik és gépezik, akkor neki is szüksége lesz rá. 17F
2014. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Vegyél mellé kontaktlencsét is, így elég csak akkor használnod a szemüveget ha már este kivetted a lencsét vagy ha nem mész sehova.
2014. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!