Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor fog leállni a szemem...

Mikor fog leállni a szemem állandó romlásának folyamata? 14 éves fiú

Figyelt kérdés
Régen 2 dioptriás szemüveget hordtam. Rá fél évre már 3,5 dioptriásat. Ezzel a szemüveggel nagyon jól látok. Nincs panaszom. Ma voltam újra szemészeten, és most a bal szemem egy fél dioptriával romlott, a jobb másféllel. Így mostantól a bal szememen 4-es dioptriás, míg a jobb szememen 5 dioptriás szemüveg lencsét fogok viselni. A doktornő, azt mondta, majd mikor megállok a növekedésben,akkor már nem fog romlani a szemem. Tehát 21-23 évesen. De addig, ki tudja mennyit fog romolni a szemem. Nem szeretnék 6 vagy annál több dioptriás szemüveg lencsét hordani. Van személyes tapasztalatotok, arról, hogy az egyik szemen erősebb dioptriájú szemüveglencse van, mint a másikon? Zavarhat-e ez engem?

2014. márc. 7. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
ne tudom hol áll meg, de kezdj spórolni korrigációs műtétre ... még nem lehet elvégezni, de mondjuk 6-7 év múlva lehet rá esélyed
2014. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, én 37 vagyok, és nem állt meg a romlás...

Viszont az én dokim soha nem adott erősebb szemüveget, amíg jól láttam az előzővel, mert szerinte az felgyorsítja a folyamatot, és egyre erősebb kell. Az én szemem mínuszos, ha a tied pluszos, az lehet, hogy nem árt, nem tudom.


Esetleg kérdezd meg, hogy a lézeres szemműtétet meg lehet-e csinálni a te problémádra. Az megoldás lehet.

2014. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy pluszos vagy mínuszos!


A pluszos szemüveget szokták a gyerekek "kinőni", majd bizonyos kor után újra romlani kezd.

A mínuszos pedig általában folyamatos romlást jelent, viszont ez legalább műthető.

2014. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szem addig romlik, amíg el nem éred azt a kort, amikor már nem nősz tovább. Ez kb. 16-18 év. Addig romlani fog a szemed, de egy ponton meg állni. Nővéremmel és velem is így volt. Nekünk kb. 16 éves korunkig romlott, majd megállt.
2014. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minuszos a szemüvegem lencséje. Köszönöm a válaszokat. Semmiképpen sem szeretném, a műtétet. Ez biztos. Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 8. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát... nekem a mínuszos egyre csak romlik, 2. vagyok.


Viszont: kaptam priviben egy reklámajánlatot egy csodaszerről, amitől - minden orvosi álláspont ellénre is - hipp-hopp megjavul a szemem. Aki küldte, annak üzenem, hogy NEM KÉRTEM, kéretlenül meg nem lehet küldözgetni. Szeretné, hogy a bejelentsem itt-ott? NMHH, fogyasztóvédelem... vannak lehetőségek.


Gondolom, kérdező, neked is elküldte. Óva intenélek a felesleges pénzpocsékolástól. Nincs olyan szer, amitől megjavulna a látásod. Egyéb alternatív módszerek sincsenek. Kizárólag a dioptriás szemüveg, a kontaktlencse és a műtét jó a problémádra.

Üdv

2014. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!